Naopak k záchraně dokráčeli fotbalisté Lokomotivy České Budějovice, kteří si pro body jistoty dojeli k derby za humna na Dobrou Vodu.

To Borovany a Dolní Bukovsko musejí bojovat a věřit do posledního kola: borovanský Calofrig v sobotu přivítá druhé Hrdějovice, Dolní Bukovsko se pokusí překvapit na hřišti vedoucí Želče!

Že lze bodovat i na stadionu prvního celku tabulky, ukázaly v minulém kole Trhové Sviny, když přivezly bod z Kaplice. Ten už ale nezabrání domácím v postupu a hostům nepomůže k záchraně…

Na reakci Ševětína už je přece jen znát, že se k pádu schylovalo delší dobu. „Zpečetěn už byl asi předtím, ale teď je to na sto procent," poznamenal člen výboru a hráč Radim Novotný.

„Sezona se nám vůbec nepovedla, ale nevím proč… Manšaft jsme neměli horší než týmy, které skončily před námi. Nedávali jsme góly, to byl jeden důvod; jak se dostanete do stavu, kdy porážka střídá porážku a lepí se na vás smůla, těžko se zvedáte," krčí rameny Radim Novotný, jenž by prý přivítal, kdyby trenér Miroslav Čížek zůstal u ševětínského týmu i po sestupu. „Myslím, že budu mluvit za hráče i výbor klubu, když řeknu, že chceme, aby u nás pokračoval," pronesl.

ŠEVĚTÍN – BRANICE (rezerva Milevska) 1:2. Miroslav Čížek, trenér Ševětína: „Bohužel ani v tomto utkání jsme nedokázali  zvítězit. Padla na nás deka, zápas s Milevskem jsme nezvládli a nakonec prohráli. Chyběl kapitán mužstva Matoušek a v defenzivě to bylo znát. Když jeden gól dáte, nesmíte žádný dostat – a to se nepovedlo. My víc než jeden gól v zápasech nedáme…  Budeme hrát I.B třídu, ale chtěli bychom zpátky. Vrátí se hráči, kteří nám v těžké jarní sezoně chyběli –  Petr Novotný a Kupec. Tedy dva ofenzivní záložníci, kteří umějí podpořit útok, což jsme postrádali. Proto to s námi dopadlo, jak to dopadlo."

Kompletní ohlasy z I.A najdete ve středečním Českobudějovickém deníku.