Domácí nemohli začít lépe a ve 36. minutě už vedli 3:0. „Co víc jsme si mohli přát, než vést o tři góly a kontrolovat zápas,“ říkal po utkání trenér Semic Marcel Nousek.

V hlavě mu však blikala výstražná kontrolka. V čerstvé paměti měl předchozí zápas ve Větřní, kde jeho tým rovněž dva nula vedl, nakonec ale Semice prohrály 5:2.

„Proto jsem hráče nabádal , aby byli i za stavu 3:0 obezřetní. O to víc mě mrzelo, že jsme dostali gól do šatny po rychlém brejku Slavie. Nevím, neviděl jsem to, ale naši kluci tvrdili, že míč už byl předtím v autu. Opět jsme měli hlavy dole. Už se nám to stalo několikrát, že nás srazila naše vlastní chyba,“ posteskl si Nousek.

Trenér si byl vědom kvality českobudějovické Slavie, přesto chtěl, aby ve druhém poločase jeho svěřenci dál hráli aktivně a pozorně bránili.
Jenže hosté již po šesti minutách snížili Hasenöhrlem na 3:2. „Slavii tento gól nakopl a nám dalo hodně práce, abychom se psychicky i fyzicky zase zvedli,“ přiznal kouč Semic.

V 57. minutě měl na hlavě gól zcela neatakovaný Pavel Keclík, hlavičkoval ale pouze do slávistického gólmana Konečného.

Z následného protiútoku pak hosté trefili tyč. „To jsme přežili vlastní klinickou smrt. Pak ale naštěstí pro nás Slavia propadla v obraně a nám se podařilo odskočit na 4:2,“ utřel si z čela pot Marcel Nousek. To probíhala 63. minuta a autorem důležité branky byl Martin Škulina.

Českobudějovičtí ovšem znovu dokázali snížit na rozdíl jednoho gólu devět minut před koncem díky trefě Petra Kindermanna.

Poslední slovo ale měly Semice, když v 84. minutě zkompletoval hattrick Škulina. „Jsem rád, že to hráči vybojovali. Na můj vkus jsme obdrželi hodně gólů, což je dáno i tím, že nám chybí několik hráčů z obrany, se kterými by se nám hrálo líp,“ zhodnotil zápas trenér Semic Marcel Nousek.

Fakta z utkání: Semice – Slavia České Budějovice 5:3 (3:1) – Branky: 31., 63., 84. Škulina, 4., 36. Císařovský – 45. Mizera, 51. Hasenöhrl, 81. P. Kindermann. Rozhodčí: Kollmann – Náprava, Devera. ŽK 2:2 (Dvořáček, J. Keclík – Mizera, P. Kindermann). Diváků: 80.
Semice: Dvořáček – Antony, Buchtele, Kysela, Šourek – J. Keclík, Holub (86. Říha), Císařovský, Škulina – Nousek (79. Mendel), P. Keclík. Trenér: Marcel Nousek.
Slavia ČB: Konečný – Vršitý, Wegenkittl (46. Hasenöhrl), Kohout, O. Kindermann – Vranovský, P. Kindermann, Boček, Šťastný – Bravenec (84. Holý), Mizera. Trenér: Pavel Janků.