Trenéři a činovníci klubů se vesměs shodují, že se chtějí pohybovat v horní polovině tabulky, jen Borovany se drží při zemi a mají jediný cíl: Soutěž zachránit.

TJ BOROVANY. Se sestupem již smířené Borovany nakonec I.A třídu udržely a dostaly druhou šanci dokázat, že do soutěže patří.

„Byli jsme rádi. Věříme, že se mladí kluci otrkali a snad budeme lepší. Kádr by měl být stabilnější, je v něm sedmnáct až osmnáct lidí," říká manažer oddílu Jiří Kubeš.

Trenér Ivo Schuster po malém váhání prodloužil své angažmá. Z jarního kádru musí oželet brankáře Hořejšího (návrat na Rudolfov), jinak zůstal kádr pohromadě. Do přípravy se v létě zapojil po půlroční pauze i exdorostenec Marek Dvořák. O místo v týmu si řekl dorostenec Aleš Fencl, jenž by měl hrát jak za dorost, tak za muže. Na přestup přišel Stanislav Čutka (Klikov) a na hostování z Rudolfova přivedl trenér stopera Martina Kolaříka, aby vyztužil obranu, která inkasovala až příliš často. Z mládeže Dynama se vrátil David Kocar (ročník 1995) a z Rakouska brankář Svoboda. Marodka je, na rozdíl od jarní sezony, téměř prázdná: dlouhodobě zraněný je pouze Petr Langer.

Calofrig se vrací k dopoledním začátkům, domácí zápasy bude hrát v sobotu od 10.15 hodin. „Cílem je udržet I.A třídu a hrát hezký, kombinační fotbal. A méně inkasovat, protože jsme měli nejvíc obdržených branek v I.A třídě! Na horší skóre jsme málem sestoupili… Doufejme, že i tentokrát soutěž udržíme," přeje si borovanský Jiří Kubeš .

FC BAVOROVICE. Jen rok vydržel Mariner Bavorovice v krajském přeboru.

Na lavičce poté skončil Norbert Král a trenérskou taktovku převzal coby hrající kouč Jindřich Šefčík. Asistenta mu bude dělat dlouholetý gólman Petr Smejkal.

Zajímavě vypadá útočné duo Kováčik, Vokurka. První kanonýr se vrací na trávník po vleklém zranění, druhý definitivně ukončil sérii hostování v Ševětíně, kde překonal (stejně jako předtím v dresu Marineru) hranici sta nastřílených branek. Do obrany míří  zkušený Hadač, jenž završil studium na vysoké škole. Z Rudolfova dorazil na hostování gólman Hanus a pokračuje zlivský R. Hanousek.
Pryč je ale Záveský, který v létě vyměnil dres Roudného za nemanický. Hostování v Nemanicích si prodlouží i Nevosad, naopak vrací se Kapri. Jakeš odešel hostovat do Českého Krumlova a hostování brankáře Nováčka se změnilo v přestup. V Plané pokračuje i R. Kubíček.

Nový asistent týmu Petr Smejkal o cílech Marineru: „Na postup to asi nebude, ale chtěli bychom hrát v horní půlce tabulky. Myslím, že máme lepší kádr, než jsme měli loni v krajském přeboru."

LOKOMOTIVA ČB. Změn se v Suchém Vrbném událo přes léto poskrovnu. Všichni přesto věří, že  boje o záchranu se nebudou opakovat.

Na svou práci naváže trenér Jan Koutský, jenž vzal do přípravy tři dorostence: Fencla, Sudka a Houšku. „Nepočítáme-li Novotného, který byl s námi už na jaře," podotýká šéf fotbalistů Lokomotivy Jiří Pečenka.

Mužstvo opustil host Štabrňák a vrátil se na Hlubokou.  Rakouské angažmá uzavřel  Michael Djurov a zamířil na junior start do Třeboně. „V případě, že to bude třeba, pomůže i nám," tvrdí Pečenka. Jiný mladý střelec Lokotky, Tomáš Tauber, se v přípravě za Hlubokou zranil a v září ho čeká vyšetření kolena – je u něj podezření na přetržené vazy.

Ve stopách Djurova a Taubera by mohl kráčet Lukáš Sudek, jenž se vrátil ze studijního pobytu v zámoří. V klubu měl pověst gólového hráče a v přípravě se prý jevil dobře…

„Určitě bychom chtěli hrát výš než v minulém ročníku. Být v klidném středu a zapracovat do sestavy naše kmenové hráče. Myslím, že budeme hrát lépe než na jaře," věří předseda Jiří Pečenka.

FK OLEŠNÍK. Skoro beze změn prožil fotbalovou dovolenou i celek v Olešníku.

Novou tváří je vedle vlastních dorostenců brankář Týna Švejda, jenž nahradí ve dvojici se Studničkou Trčku (nyní Hrdějovice). V obraně nastupoval v přípravě host Salivar, akvizice z Nové Vsi. V záloze si prodlouží hostování týnský Červenka, osa týmu tudíž zůstala pohromadě a Olešničtí se mohou těšit na rutinéra Rysa, Vařáka, Hanouska a další. Bývalý hráč Dynama Kordík chyběl už na jaře a fotbalu se nevěnuje.
Loňskou posilu z Hluboké Lukáše Dudka provází v novém působišti smůla. „Po výronu v kotníku  začíná trénovat, uvidíme, zda bude moci od začátku nastoupit," krčí rameny manažer Josef Pícha a souhlasí, že Olešník před sezonou lehce posílil. Spolupráce s koučem Jiřím Komrskou pokračuje. „Chceme se pohybovat v horních patrech tabulky, vyhnout se starostem se záchranou," uvedl před startem I.A manažer Pícha.

SLAVIA ČB. U Malého jezu nastal poměrně výrazný hráčský pohyb. Šest fotbalistů odešlo, třetina kádru se tak obměnila. Do podzimní I.A třídy nastoupí Slavia v omlazené sestavě. „Má to svá úskalí," dobře ví hlavní trenér sešívaných Karel Kladenský.

Záložník Šafrata odešel na hostování za řeku do Mladého, Vansa a Komzák skončili s fotbalem z pracovních důvodů. Březinovi a Dvorskému vypršela hostování a Arnold bude hostovat v Kamenném Újezdě. Z Dřítně se naopak vrátil Babka, z SKP přišel host Wegenkittl a z vlastního dorostu čtyři mladíci: Wolf, Kladenský, Eliáš a Čierny.

Zkušený útočník Sedláček bude oblékat sešívaný dres minimálně další půlrok. Na lavičku usedne vedle trenéra Karla Kladenského bývalý kolega Vít Jarolím, dalším asistentem zůstává Pavel Janků. Loni Slavii nad očekávání vyšla podzimní část. „Chceme navázat na minulou sezonu a hrát v horní polovině tabulky," dal si za cíl českobudějovický kouč Karel Kladenský.