Naopak Olešník a Dobrá Voda si mírně pohoršily v boji o čelo tabulky. Lokomotiva pokračuje v nepřesvědčivých výkonech, porážka 0:4 v Hrdějovicích pro ni ale byla snad až moc krutá… V sobotu ji čeká největší derby v sezoně: Přivítá Dobrou Vodu.
Bavorovičtí si cení remízy se silným Roudným B. Trenéři a činovníci hodnotí pro Deník uplynulé kolo I.A třídy.

VIMPERK – OLEŠNÍK 1:0. Milan Borový, trenér Olešníka: „Spokojenost určitě není s výkonem, a už vůbec ne s výsledkem. Sehráli jsme špatnou partii. Předfinální fáze byla hodně nepřesná, pořádně jsme si nepřihráli. Přestože jsme sedmdesát minut hráli v oslabení, protože ve 20. min. byl vyloučen Vařák, na body určitě bylo. Je to zklamání nejen pro mne, i kluci to berou tak, že s Vimperkem nepředvedli, na co mají. V sobotu hostíme Vodňany."

MIROVICE – TÝN 0:1. Petr Novotný, trenér Týna: „Kluci zvládli zápas velice dobře takticky, odehráli jej, jak jsme si řekli. Věděli jsme, že kdo dá gól, ten vyhraje. Byli jsme šťastnější v tom, že ze dvou šancí jsme dali jeden gól. Mirovice měly jednu šanci v prvním poločase, kdy jsme špatně obsadili hráče, který přestřelil, stálo při nás štěstí. Byl to bojovný, korektní zápas; na mirovickém hřišti se kombinovat nedá. Ale chtěl bych pochválit rozhodčí, mladí kluci pískali dobře. Doma s Blatnou by to podle mne nemusel být špatný zápas, diváci se mají na co těšit."

BAVOROVICE – ROUDNÉ B 1:1. Karel Franěk, prezident FC Bavorovice: „První poločas bylo lepší Roudné, které na nás nastoupilo vehementně, bylo vidět, že chce tři body. Přizpůsobili jsme se jeho rychlé hře a ve druhém poločase soupeře dokonce přehrávali, dostávali se do větších příležitostí. Spravedlivou remízu nám zajistil po vynikajícím výskoku hlavou nestárnoucí matador Vokurka. I když jsme hráli doma, jsme s bodem spokojeni, protože jsme hráli proti velice kvalitnímu týmu, složenému z mladých a běhavých fotbalistů."

Libor Šolc, předseda a trenér: „Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. První nebyl špatný, měli jsme nějaké šance, které jsme ale trestuhodně zahodili, což se nám hrubě nevyplatilo ve druhé půli, kdy se obraz hry změnil. Byli jsme nepřesní, rozháraní, náš výkon byl špatný a po zásluze jsme za něj byli v závěru potrestáni brankou na 1:1. Utkání jsme prohospodařili, protože kdybychom v první půli proměnili padesát procent šancí, mohli jsme vést tak o tři branky a bylo by rozhodnuto! Druhá půle byla z naší strany hrůzostrašná, nedařilo se nám takřka nic a ještě se objevila nedisciplinovanost."

D. VODA – SLAVIA ČB 0:2. Jaroslav Rambousek, trenér Dobré Vody: „Chtěli jsme bodovat, ale bohužel fotbal je zrádný. Měli jsme míč častěji na noze, ale bez gólů se vyhrát nedá. Slávisté nás potrestali, z vlastní standardky jsme udělali nevýhodu a z brejku obdrželi gól, když jsme nepokryli odražený balon. Ve druhé půli jsme chtěli zápas otočit, měli jsme spoustu šancí. Kopali jsme rohy, ale nebyli při nich dostatečně důrazní, abychom zápas otočili. Po standardce Slavie jsme dostali v 78. min. laciný druhý gól a už se nevzchopili. Nebyli jsme horším týmem, vyhrál šťastnější. Hrát dva dny, gól bychom asi stejně nedali…"

Karel Kladenský, trenér Slavie ČB: „Domácím patřil úvod zápasu, v němž Granov svou šanci nedal. Naše nejlepší pasáž utkání byla mezi 15. a 35. minutou, kdy jsme dali gól z brejku, který dobře sehrála dvojice Vršitý, Hejna. Ve druhé půli jsme se dostali pod tlak, domácí trefili břevno, ale pomohli jsme si standardkou, kterou hlavou proměnil kapitán Dvořák. Naším cílem bylo něco si z Dobré Vody odvézt, že to jsou všechny body, jsme moc rádi. Chtěl bych vyzdvihnout výkon brankáře Wolfa, který nás podržel."

HRDĚJOVICE – LOKO ČB 4:0. Jaroslav Čížek, asistent Hrdějovic: „Spokojenost je akorát se ziskem bodů, herně jsme toho moc nepředvedli, i když průběh zápasu nám dával šance. Ve 13. min. jsme se po rohu ujali vedení, ale místo, aby nás to nakoplo, nakoplo to soupeře… Druhý gól jsme dali až v poslední minutě první půle, opět po rohu. Bohužel ani začátek druhé půle nás nezastihl ve formě. V 62. min. se nám povedl rychlý protiútok, který skončil penaltovým zákrokem na Jordána, a Koutský z penalty přidal třetí gól. Vzápětí Jordán přidal čtvrtý gól a pak jsme srovnali hru a na hřišti byli vidět. Herně máme rozhodně co zlepšovat, Lokomotiva si takovou porážku nezasloužila, protože horší nebyla."

Jaroslav Zýka, trenér Lokomotivy: „Začali jsme opět poměrně dobře, drželi balon, hráli lépe než Hrdějovice. David Kocar měl docela velkou šanci, kterou neproměnil. Pokračujeme v tom, že dostáváme laciné góly. První jsme dostali z rohu, stejně tak druhý v 45. min. do šatny. Ve druhém poločase jsme sice měli zase územní převahu, ale z penalty jsme dostali třetí gól a bylo prakticky po zápase. Málo se dostáváme do šancí, a když ji máme, ani vyloženou neproměníme. S Dobrou Vodou už se snad chytneme a špatná série se zlomí právě v derby. "

BOROVANY – ČT. DVORY 1:4. Jiří Dráb, trenér Borovan: „Čtyrák hraje pěkný, kombinační fotbal a po zásluze sbírá body. U nás to potvrdil, výsledek přesně vyjadřuje poměr sil na hřišti. V příštím kole hrajeme doma s Bavorovicemi a už si doopravdy chceme jen zahrát fotbal."

Robert Čepička, trenér Čtyř Dvorů: „V prvním poločase jsme měli více ze hry, vypracovali si gólové šance. Dvakrát jsme šli sami na bránu, ale gól jsme vstřelili až ve 45. min. po rohu. Začátek druhé půle jsme opět zaspali, to je už otázka pro psychologa, naštěstí nás vyrovnávací gól nepoznamenal. Kluci se zvedli, dali na 2:1, od stavu 3:1 jsme zápas kontrolovali a přidali ještě čtvrtý gól. Trochu jsme si to zkomplikovali… Takové zápasy jsou o to těžší, že musíte potvrdit roli favorita, naštěstí jsme to zvládli."