A to nejen proto, že v předligové generálce poslali ambiciózní Mladou Boleslav domů s třígólovou nadílkou. Chválu si totiž svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého zasloužili i za předvedenou hru: dvakrát navíc hostům pomohla tyč a ještě několik dalších solidních šancí Jihočeši neproměnili.

„Samozřejmě, že skalp Boleslavi, pro kterou utkání bylo stejně jako pro nás generálkou na ligu, takže tu nastoupila v plné sestavě, má velikou váhu a taky výsledek 3:0 je velice potěšitelný, přesto by bylo chybou tohle vítězství přeceňovat,“ snažil se trenér Dynama u svých hráčů krotit hned v zárodku jakékoli náznaky přílišné euforie. „Poté, co jsme dali druhý gól, se mi zdálo, že hosté už znatelně polevili a ve zbytku zápasu působili odevzdaným dojmem.“

Na druhou stranu svou spokojenost z výsledku a hlavně ze hry svého mužstva Šilhavý nikterak neskrýval. „Takové vítězství jsme týden před ligou potřebovali, určitě nám dodá spoustu energie do těžkých zápasů, které nás na jaře v lize čekají,“ pochvaloval si.

Fotbalisté Dynama šli od začátku do zápasu s velkou vůlí a nasazením. Zřejmě i proto, že to hráči za svůj tristní výkon ze zmíněného utkání se Sezimovým Ústím od trenérů i od vedení klubu asi pořádně schytali. Snaha za nepovedené derby se rehabilitovat totiž byla očividná. „Pochopitelně, že jsme si ten zápas důkladně rozebrali a jasně si řekli, že takové výkony se už opakovat prostě nesmí,“ zdůraznil trenér Šilhavý. „Může se stát, že se nebude dařit, že se zápas nepovede, jenže si mi zdálo, že hráči neodvedli to, co měli a že jsme za to byli po právu potrestáni. Ale třeba bylo dobře, že jsme ten pohlavek dostali, protože teď už se něčeho takévého nedopustíme,“ do­dal.

Hrou proti Mladé Boleslavi si fotbalisté Dynama své fanoušky jistě udobřili, výkony některých hráčů oproti minulému týdnu totiž narostly až neuvěřitelně. A nejen u hráčů ze základu. „Dvě velké šance měl třeba i mladý Franta Němec, a kdyby dal aspoň z jedné z nich gól, asi by si musel brát úvěr, až by měl něco přisypat do klubové kasy,“ usmíval se Jaroslav Šilhavý. „Že i ti mladí kluci zapadli do naší hry a že rozhodně nezklamali, patří k dalším kladům,“ podotkl.

Na rozdíl od duelu se S. Ústím, kdy ani zahraniční posily Dynama nijak nezářily, tentokrát jak Vulin, tak Čirkin si vedli velice zdatně: Čirkin vyslal Pecku do úniku, který zastavil Miller jen penaltovým faulem, Vulin zakončil možná nejvydařenější kombinaci zápasu vtipným lobem do tyčky. „Oba jsou fotbaloví a je vidět, že se s mužstvem zčínají sžívat,“ poznamenal Šilhavý.

Toho mrzelo snad jen to, že jeho hráči proti Boleslavi podobně neuspěli už před třemi měsíci, kdy v lize „Bolce“ doma podlehli 1:3. „Kdybychomtěch 3:0 vyhráli tenkrát, dýchalo by se nám teď líp.“

Na připomínku, že sestava z první půle se zřejmě od té, ve které Dynamo vyběhne v nedělní ligové premiéře na Teplice, asi moc lišit nebude, trenér Šilhavý jen s úsměvem pokrčil rameny: „Neříkám jo, ale ani ne. Uvidíme, jak to poskládáme… Třeba pro Hudsona to bylo prvních pětačtyřicet minut po vleklém zranění, a byť tam měl pěkné akce, taky hezky funěl…“

Byť hra Dynama byla příslibem, jarní liga začne až v neděli s Teplicemi. „To asi bude úplně jiné kafe,“ dal Šilhavý najevo, že v boji o body budou Teplice kousat víc než „Bolka“ v generálce. „Něco, čím Teplice zaskočit, ještě v rukávě snad máme,“ zadoufal.