A nijak se netajili tím, že remízu 1:1, kterou v Teplicích uhráli na začátku letošního ročníku I. ligy, by brali i v poháru všemi deseti.

Nakonec to dopadlo ještě líp, než sami čekali!

Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého, kterým se poslední ligové zápasy na venkovních hřištích vůbec nepovedly, totiž domácího favorita zaskočili nejen pevnou a pozornou obranou, ale i kombinační hrou. „Zápas jsme perfektně zvládli i po taktické stránce,“ pochvaloval si kouč Dynama po nečekané výhře svého týmu.

Teplice přitom šly do pohárového osmifinále s Č. Budějovicemi s maximální vážností. Dobře totiž věděly, že kvůli výpadkům několika favoritů se pro ně odkrývá šance probojovat se do pohárové Evropy. „Pohár je pro nás důležitý, proto v žádném případě zápas nepodceníme,“ dal už dopředu trenér Jiří Plíšek jasně najevo, že o nasazení náhradníků vůbec neuvažuje.

„Domácí proti nám nastoupili kompletní,“ potvrdil trenér Šilhavý, jedním dechem ale přidal, že právě až po příchodu zkušených ofenzivních hráčů Verbíře a Doška, kteří i v lize ale poslední dobu zahřívají lavičku náhradníků, je Teplice dostaly pod větší tlak.

Vhodný recept na konzolidovanou obranu soupeře ale Teplice za celý zápas nenašly, a proto doma sice překvapivě, ale zaslouženě padly 0:1. Kouč Plíšek se netajil zklamáním. „Byl to jeden z našich nejhorších výkonů za poslední dva roky. Hráli jsme bezkrevně, bez nasazení a alibisticky. Nic hezkého teď moje hráče nečeká, jsem hrozně naštvaný,“ hněval se teplický kouč.

Měl pádný důvod, jeho hráčům se nedařilo. Teplice vsadily na začátku na rozestavení 4–3–3, zatímco Budějovice ctily složení 4–4–2. Plíškovi hoši se snažili být aktivnější, rušných situací před brankou Jaroslava Belaně, jenž zaskočil za Pavla Kučeru, však bylo poskrovnu. „Kluci vzadu hráli spolehlivě,“ vyzdvihl trenér Šilhavý, dle něhož přínosem je Lengyel na stoperu. „Dobře ale hrála celá obranná čtyřka, pochvalu si zaslouží taky Žižka na postu defenzivního štítu,“ dodal.

Přestože hosté některé hráče ze základu nechali odpočívat (Otepka, Mezlík, Hudson, Černák), hrou zaujali. „Třeba Ondrášek, jenž opět dal gól, hrál velice dobře. Nenechal beky Teplic v klidu,“ ocenil výkon nadějného forvarda Šilhavý. „Roste z něj útočník pro reprezentační jedenadvacítku,“ doplnil generální manažer Dynama Jiří Kotrba.

Trenér Šilhavý v záložní formaci ocenil i hru Vladimíra Dobala, jenž si nominaci vysloužil výkony v juniorce. „Rozhodně nezklamal,“ řekl.

Dobrý výkon hosté korunovali krásným gólem. „Budějovice předvedly fotbalovou modernu a rychlý brejk dokázaly proměnit ve vedoucí branku. Stráský svůj únik po pravé straně přetavil v lahodnou přihrávku nejnebezpečnějšímu hráči Jihočechů Ondráškovi, jenž střelou do protipohybu mezi beky Sivou a Smejkalem nedal Grigarovi šanci,“ chválili Ondráškovu ránu ve svém referátu kolegové z Teplického deníku.

„Budějovice to sehrály fantasticky,“ uznal i trenér Plíšek. „Přitom jsme moc dobře věděli, že tohle je věc, kterou mají velice silnou. Přesto nás tím zaskočili,“ netajil se svým rozčarováním teplický kouč .

To jeho budějovický protějšek po zápase jen zářil. „Mám velkou radost. Pojede se nám domů s dobrou náladou. Chtěli jsme udělat dobrý výsledek pro odvetu, a to se nám podařilo,“ prohlásil na pozápasové tiskovce Šilhavý, jenž se právě ve středu dožil devětačtyřiceti let. „Kluci mi k narozenám dali hezký dárek,“ usmíval se po včerejším tréninku.

Výsledek ho potěšil, hlavu v oblacích ale neměl. „Jsme pochopitelně spokojeni, protože jsme jeli do Teplic pro takový výsledek, který by nám dával šance do odvety a taky by přilákal i diváky. Brali bychom i remízu, hlavně jsme chtěli dát gól,“ připomněl i pohárovou matematiku, dle níž gól venku má dvojnásobnou hodnotu. „Výhra 1:0 je velice slibná, známe ale moc dobře sílu Teplic. Jsme teprve v poločase.“

Na odvetu se slevou

Pro pohárovou odvetu Dynama a Teplic, která na Střeleckém ostrově je už ve středu 10. listopadu od 17.30 hod., bude lístek za lidových padesát korun a navíc mládež do 15 let má vstup zdarma!