Jak se blížil konec utkání, Tobiášův tým dominoval na umělém trávníku čím dál víc a v závěru skóre utěšeně narůstalo v jeho prospěch. Ofenzivní hráči Dynama si skutečně přišli na své…

„Jako útočníci jsme se hodně dostávali do hry,“ pochvaloval si Osúch. „Zápas nám určitě pomohl v tom, že jsme si zastříleli a zapojili do hry nové hráče. Ti se uvedli výborně, s kolektivní hrou můžeme být spokojeni,“ dělil se po utkání o své dojmy.

Zejména v posledních patnácti dvaceti minutách se na branku Čtyř Dvorů valil jeden útok za druhým. „V obraně měl soupeř velké díry, navíc střední záložníci nám dávali dopředu pěkné míče,“ ocenil Adam Osúch.

Projevilo se, že zatímco účastník I. A třídy oficiálně zahájil přípravu teprve včera, mladíci Dynama už měli v neděli za sebou i kondiční soustředění u Lipna!

Adam Osúch je v Dynamu od začátku sezony. První půlrok v novém klubu rozhodně nevypadal, jak by si přál, protože se zranil. „V zápase jsem si přetrhl dva vazy v rameně, musel jsem s ním na operaci,“ vysvětluje hráč, jenž dorazil do Čech ze Slovanu Bratislava. „Agent mi zařídil zkoušku, tak jsem přišel a vybrali si mě,“ popisuje.

Dynamo pořádalo na Složisti hráčský kemp, aby doplnilo kvalitativně slabší ročníky.

Nedávno Osúch dostal do týmu U19 nového spoluhráče ze Slovenska, krajana Němce. „Jmenuje se Kuba, tak jsem rád, že tu mám konečně parťáka!“ usmívá se. Znají se už z dřívějška. „Ze Slovanu,“ potvrzuje Osúch a doplní, že v dorostu se sešel dobrý kolektiv, který drží pohromadě.

Slovenský útočník má za sebou první zimní soustředění v českých podmínkách. Od pondělí do pátku trenér Tobiáš proháněl hráče ve své oblíbené lokalitě u Lipna. „Bylo to tvrdé, ale to je pro nás dobře. Trenér hodně spoléhá na fyzičku, a to se nám už teď vyplácí,“ pozoruje na sobě O〜súch, jenž může porovnávat koučovy metody se zvyklostmi na Slovensku. „U nás doma jsou přípravy víc herní,“ soudí. Ale rozhodně nenaříká, spíše naopak! „Jsem spokojen, protože cítím, že mám hodně natrénováno. Cítím se dobře,“ libuje si Adam Osúch.

Jako každý mladý fotbalista v Dynamu i bývalý hráč Slovanu sní o tom, že se prosadí do prvního mužstva. „To asi každý . . . Udělám všechno, abych se tam dostal,“ slibuje Adam Osúch, jenž byl naposledy s áčkem na tréninku před operací. Šikovný útočník se netají tím, že má míč hodně rád. Tak se zapsal i u trenérů. „No ale když vidím volného hráče, snažím se taky přihrát,“ namítne s úsměvem. „Mám balon rád, nerad se ho vzdávám, ale doufám, že to snad nepřeháním!“ dodal.