Poslední akce divizního zápasu mezi Roudným a Doubravkou skončila vyrovnávacím gólem. „Hostům se povedlo přesně to, co chci od našich kluků. Jeden z hráčů soupeře to lízl na přední tyči a druhý to zavřel na zadní tyči,“ popsal nešťastný moment v poslední sekundě utkání trenér Roudného Rudolf Otepka.

„Možná jsem trochu necitlivě poslal ke konci na hřiště menší hráče, protože jsem si neuvědomil, že standartky soupeře ještě mohou přijít. I malý hráč však může zabránit hlavičkujícímu hráči v pohybu,“ uznal svůj díl viny kouč.

Gól v závěru ho mrzel, za druhý bod po vítězství v penaltovém rozstřelu byl ovšem rád. „Ty úspěšné penalty byly takovou náplastí. Kluky jsem musel pochválit, protože to nemáme lehké. Kvůli zraněním máme jen třináct hráčů, takže hrajeme ve stále stejné sestavě. Vlastně nemám hráčům co vytknout,“ říká Otepka.

Na vedoucí gól, který padl z penalty po faulu brankáře Turka na pronikajícího Vávru, se Malše dost nadřela. „My jsme si ale za tím gólem šli, dokázali jsme vyvinout na soupeře tlak. Chvíli před tím spálil na zadní tyči velkou šanci Maršík a penalta po faulu na Vávru, který v souboji neuhne, byla jasná,“ myslí se Rudolf Otepka.

Trenér je rád, že Písek uvolnil do Roudného zkušeného obránce Lukáše Holuba a že se pomalu rýsuje návrat uzdravujícího se Daniela Lercha. „Markytán a Kořínek naopak budou ještě nějakou dobu chybět. Snad se nám podaří zapojit některého z dorostenců,“ přeje si trenér Otepka.