Hrozně moc se na zápas s úřadujícím ligovým mistrem těšil, navíc se chtěl před novým trenérem Františkem Ciprem ukázat v dobrém světle. Jenže pro dvaadvacetiletého Rastislava Bakalu zápas Dynama s Plzní v 6. kole uplynulého ročníku I. ligy skončil už ve 3. minutě…

Co se tenkrát přihodilo?

Byla to velká smůla, šlo o nezaviněnou srážku. Moc mě to mrzelo, ale co nadělám, už to nevrátím. Teď mi zbývá, abych se znovu dostal do mužstva a od začátku sezony znova hrál v základě.

Když jste v ten osudný moment za plzeňskou brankou upadl, počítal jste s tím, že by to zranění mohlo být tak vážné?

To rozhodně ne. S koleny já předtím žádný problém neměl, bylo to moje první zranění takového rázu a nevěděl jsem, co od toho čekat. Cítil jsem prasknutí v koleně, ale oteklé jsem to neměl, tak jsem doufal, že to nic vážného nebude. Jenže přes noc mi koleno celé opuchlo a už jsem tušil, že je zle. Nakonec z toho bylo sedm měsíců mimo hru.

Tím hůř, že jste v té době patřil do základní sestavy a i nový kouč s vámi napevno počítal.

No právě… Dostal jsem se do základu a začal hrát stabilně a myslel jsem si, že dál už to bude pořád lepší a lepší. Bohužel přišlo to zranění, které mi udělalo čáru přes rozpočet. Ale to se ve fotbale stává. Doufám jen, že jsem si to už všechno vybral, už jsem těch zranění měl ažaž. Snad teď brzy zase naberu kondici a budu v mužstvu platným hráčem. To je můj hlavní cíl.

Jak jste během uplynulé sezony, která pro vás skončila hned na jejím začátku, sledoval cestu mužstva za ligovou záchranou?

Samozřejmě, že jsem kluky sledoval a držel jim palce. Měl jsem radost, že se jim na jaře tak dařilo, že hráli v takové pohodě a že se s takovým předstihem v lize zachránili. Až na zápas v Plzni hráli kluci výborně a měli i dobré výsledky. Ke konci tudíž pak mohli dostat šanci i mladí kluci, což je jen dobře.

Podle trenéra Cipra byste už měl jít do přípravy naplno. Jak se sám cítíte?

Já trénoval individuálně a absolvoval všechno, co ostatní. Samozřejmě kromě hry. Takže uvidím, jak to bude po činnostech s míčem a nějaké té hře. Snad by to ale už mělo být v pohodě.

Vinou zranění jste z týmu vypadl, nicméně právě na pravém kraji obrany, kde jste byl zvyklý nastupovat, se po odchodu Mateje Krajčíka uvolnilo místo. Vidíte to pro sebe jako šanci?

Všechno záleží na mém koleně. Pokud bude držet a já se do toho co možná nejdřív zase dostanu, tak dle toho, jak jsme se bavili s generálním i trenérem, šanci bych měl určitě dostat. Jak říkám, je jen na mně, jak se dokážu prosadit. Když se dostanu do té pohody jako dřív, a když naběhám potřebnou kondici, tak věřím, že hrát budu.

A zřejmě vedle Tomáše Řepky. Těšíte se na něj?

Určitě. Tomáš je zkušený a výborný hráč, což ukázal i tady na jaře. Hodně nám pomohl, hodně bodů jsme uhráli i díky němu. Doufám, že se od něj něco naučím.