„Pro nás to bylo velice důležité utkání, šlo o vstup do sezony a první zápas vždy bývá hodně těžký."

Navíc jste brzy prohrávali 0:1 a museli skóre otáčet…

My jsme strašně moc chtěli uspět a myslím, že to bylo vidět, v úvodu jsme byli dost nervózní. A inkasovaný gól nám samozřejmě nepomohl. Ale poté musím před svými hráči smeknout, ještě do poločasu jsme to dokázali otočit a myslím si, že jsme předváděli perfektní fotbal, který se musel líbit. Vytvořili jme i spoustu šancí a slibných akcí. Hlavně po pravé straně, také díky Michalu Klesovi.

S jeho návratem do týmu jste tudíž byli spokojeni?

Právě zkušenosti takových hráčů, jakým je třeba i Klesa, nám tady na podzim chyběly. Právě za nepříznivého stavu to ti zkušení musí vzít na sebe. Aby se ti mladí o ně mohli opřít. Tentokráte ti zkušení, ať Klesa, Peťa Benát a Honza Šimák, za to vzali a k tomu se pak přidali i ti mladší. Třeba Filip Vaněk, jenž to zvládl excelentně. Od Michala Klesy a Kuby Peška to byly nadstandardní výkony, ale pochválit musím všechny kluky, makali jako tým.

Ačkoli jste s výjimkou začátku utkání měli více ze hry, dlouho byl výsledek na vážkách.

Ve druhém poločase už jsme hru kontrolovali a Třinec vlastně nepustili do žádné šance, zatímco my naopak tam měli další možnosti a dali gól, který nám nebyl bohužel uznán. Definitivně to rozhodl ale až třetí gól, který dal Honza Šimák po krásné akci Kuby Peška. Určitě spokojenost a velká pochvala.

Výsledek jste otočili dvěma góly ve druhé části první půle, kdy jste navíc hráli i kombinační fotbal. Byl to záměr, snažit se hrát kombinačně a a balony nenakopávat?

Přesně tak, chtěli jsme co možná nejvíc hrát po zemi a na to jsme zaměřili i přípravu. My na to, abychom kopali vysoké balony, při absenci Ríši Kaloda takové typy hráčů nemáme. Proto jsme se snažili kombinovat a dávat míče co nejrychleji od nohy, abychom si tím co nejvíc rozhýbali obranný blok soupeře, který bránil dobře a v bloku.

Zato Třinec na nákopy dopředu, kde měl vysoké a důrazné hráče, často spoléhal. Někdy jste s tím měli v obraně i potíže…

My věděli, že Třinec má svou hru založenou na tom, že hraje dlouhé balony na Dediče. Toho jsme chtěli pokrýt a hlavně sbírat odražené míče, hrát co nejrychleji do kombinace a dostávat hru do volných prostorů. Myslím, že to se nám po obdrženém gólu začalo dařit. Proto jsme dle mého soudu diktovali tempo utkání, byli v něm i lepším mužstvem a myslím si, že jsme i zaslouženě vyhráli.

Hráči si po zápase vítězství očividně vychutnávali a se svými fanoušky, kteří tentokráte měli kotle za oběma brankami, se dlouhé minuty loučili. I to dokazuje, že v mužstvu asi opravdu panuje dobrá atmosféra…

Já tvrdím celou přípravu, že i ti kluci, co přišli v zimě, jsou charakterově perfektní a do mužstva zapadli. Přístup hráčů k tréninkům je příkladný, já jim v tomto směru nemám co vytknout. Myslím, že to bylo vidět i na hřišti, všichni makali jeden za druhého. Byť se zápas pro nás nevyvíjel dobře, kluci dokázali výsledek otočit. To svědčí o tom, že v kabině je dobrý duch a já si toho vážím.

Zdálo se, že i diváci to vycítili a že za vámi stáli. Přišla jich tisícovka, to je přece jen znatelně víc než chodilo ke konci podzimu. Myslíte, že hráči na fotbal, jaký jste hráli a s jakým nasazením, by mohl diváky na Střelecký ostrov zase přilákat?

Doufám, že jsme je svou hrou na další utkání pozvali. Teď jedeme v sobotu na derby proti Táborsku, ale pak hrajeme dvakrát za sebou doma, navíc s atraktivním soupeři Sokolovem a Karvinou. Myslím, že výkon mužstva v zápase s Třincem byl z naší strany pro další utkání tou nejlepší pozvánkou.