„Měli jsme vyhrát,“ litoval ztracených bodů trenér Luboš Zákostelský, jenž sice počítal s tím, že béčko Budějovic bude mít větší kvalitu, než měla před týdnem Plzeň. „Přesto jsme měli dost možností dát gól. Plus dvě stoprocentní příležitosti, které měli Kochlöfl a Barteska, a navíc penaltu. Já tudíž hráčům nemohu nic vytknout. Jen to, že nedali gól.“

Lídr ČFL nehrál svůj obvyklý kombinační fotbal, což Zákostelský přičítal tomu, že jeho svěřenci byli na přírodní trávě prvně. „Proto taky byla naše hra taková hodně zjednodušená. Spíš dlouhé nákopy a ty dohrávat. Za tlak, který jsme vyvinuli, i za tu vůli jsme si ale zasloužili alespoň jeden gól dát,“ soudil trenér Spartaku S. Ústí.

Zmínil i zahozenou penaltu: „Minule ji Kočí dal, kdo jiný by ji měl zahrávat. Věřil si, jenže brankář vystihl, kam ji kopne. Byl na té straně hrozně brzy. Možná, že věděl, že ji tam Aleš kopl i v Plzni.“

Domácí zahrávali i plno rohů a standardek. „Tím větší je škoda, že jsme žádnou nevyužili. Třeba hned v první půli, kdy jsme kopali pět rohů v řadě, Kochlöfl, byť úplně sám na malém vápně, netrefil bránu. Přitom dát vedoucí gól, obraz hry by se asi změnil. Takhle to bylo až do konce zápasu marné dobývání tvrze,“ podotkl domácí kouč, jenž za pozitivní poznatek označil fakt, že jeho tým ani ve druhém zápase na jaře nedostal branku.

Že proti obraně Budějovic, dirigované zkušeným Homoláčem, to jeho hráči nebudou mít snadné, Zákostelský čekal. „Já viděl Budějovice před týdnem na Hluboké a ověřil si tam, že Homoláč je důrazný a dobrý hráč,“ uvedl a dodal, že příchodem Benáta síla béčka Dynama ještě výrazně narostla. „Podrží balon, rozdělí míče, uklidní tu hru. S balonem si naprosto rozuměl. Prostě je to hráč, který tuto soutěž přečnívá,“ vyzdvihl výkon budějovického špílmachra.

Benátův výkon ocenil i trenér Dynama. „Beny je ligový fotbalista a všichni máme radost, že už je zdravotně v pořádku, koleno mu drží a vrací se mu forma,“ pochvaloval si trenér Jiří Lerch.

Bod ze hřiště lídra hosté brali. „Jeli jsme sem s obavami. Sezimák není náhodou na čele,“ netajil se po zápase svou spokojeností Lerch, jenž své hráče na soupeře dobře připravil. „Ač jsem Sezimák neviděl v přípravě, všechny ty kluky dobře znám,“ ujistil.

Přechod na přírodní trávu po třech měsících na umělce Lerch označil za těžký. „Těší mě, že jsme to zvládli,“ ocenil, že uprostřed hřiště jeho hráči v ničem nezaostávali. „Velký kus práce tam odvedl Bambule, samozřejmě i Benát. Střed hřiště jsme měli přehuštěný, ale to bylo naším záměrem.“

Zmínil i Šibčiče. „Zlatan celou přípravu podával výborné výkony. Proti Lípě se mu nedařilo, ale v derby, byť až ve druhé půli, dobrou formu zase potvrdil,“ vyzdvihl Lerch.

Obrana musela odvracet plno standardek. „Domácí vyvíjeli tlak nakopávanými míči, navíc Mach hodně hlavičkových soubojů vyhrává. Snad až na dvě šance ale domácí z toho nic nevytěžili.“

V sobotu od 10.15 hraje juniorka Dynama jako jediná z jihočeského tria doma. „Máme na Složišti fotbalisty Králova Dvora a věřím, že získáme tři důležité body,“ doufá Lerch.