A hráči Karviné si to určitě zasloužili. Dle našich kolegů z Karvinského deníku Jednoho z předpokládaných adeptů na postup fotbalisté Karviné zničili rychlým startem a nakonec pěti góly, přivodili mu první porážku v sezoně a odskočili mu v tabulce. Dál stíhají vedoucí Sokolov (ten zase přivodil první porážku v soutěži Znojmu, a tak ve II. lize už jsou jen tři celky bez prohry).

"Trhací kalendář nadělali z Českých Budějovic fotbalisté Karviné," psal Karvinský deník. Hned po rozehrání domácí na hosty zatlačili, z první akce skórovali, následně skórovali i ze druhé akce a soupeře drtili. Po dvaceti minutách přidali třetí branku. „Nebyl to důstojný výkon. Vůbec jsme nezachytili nástup Karviné a co chcete hrát za stavu 0:3? Naši mladí jsou ještě psychicky labilní, nezvládli to. Karviná má v současnosti mnohem zkušenější tým," uznal František Cipro, trenér v sobotu notně „vybitého" Dynama .

Domácím se tleskalo na otevřené scéně, hráči předváděli skutečně skvělý fotbal. Patička sem, patička tam. Jihočeši mnohdy jen zírali, co si domácí v jejich pokutovém území dovolí. „Bylo vidět, že sebedůvěra hráčů šla pak nahoru. Já jsem ale kluky v šatně upozorňoval, že nesmí polevit. Pokazit si to mohou jedině sami, bylo zapotřebí vydržet v aktivitě celý zápas. Připomněl jsem jim, jak Budějovice smazaly v Sokolově dvoubrankovou ztrátu," přibližoval trenér Karviné Jozef Weber.

Ten soupeře z jihu Čech dobře odhadl, když upozornil na mladou, a tudíž méně zkušenou obranu. „My ale nemáme jen mladou obranu, máme mladý celý tým. Po přestávce jsme se sice zlepšili, ale vůbec to nestačilo. Karviná nás přejela," dodal František Cipro.

I ve druhém dějství měli výrazně navrch domácí hráči, kromě dalších šancí se ještě dvakrát trefili. „5:0 je hezký výsledek, ale v oblacích rozhodně nelétáme. Zápas nám vyšel, fajn, další zápasy jsou před námi a tyhle body musíme potvrdit," byl trenér Weber spokojen, přehnanou euforií se ale strhnout nenechal.

Také domácí brankář Branislav Pindroch ocenil způsob, jakým jeho spoluhráči vymazali hosty z trávníku. „My jsme se hlavně na soupeře pečlivě připravili. Kluci všechno, co po nás trenéři chtěli, dodrželi a soupeře za těch devadesát minut nepustili prakticky k ničemu. Vítězství je doma a vychytaná nula je jen taková třešnička na tom tříbodovém dortu, který jsme si nadělili," pochvaloval si Braňo, jak kolegové i fanoušci čtyřiadvacetiletému slovenskému gólmanu přezdívají.

Pindroch dostal gól hned v úvodním kole v 8. minutě od Znojma, od té doby drží šest (!) zápasů čisté konto. Zásluhu dává celému týmu: „V týmu je vnitřní pohoda, parta je skvělá, hráči jsou nějakou dobu spolu, kádr se trochu obměnil, přišli noví kluci, kvalitní hráči a momentálně se vezeme na určité vlně. Nevím, jestli jsou Budějovice adeptem na postup a my tak suverénní, toho bych se spíš vyvaroval a počkal na další zápasy. Rozhodně mohu za kluky říct to, že ani po této vysoké výhře nelétáme v oblacích," ujistil.

Zatímco hráči Karviné slavili, fotbalisté Dynama jen těžko hledali slova: „Nechápu to, nevím, co k tomu říct. Byl to ostudný výkon, neměl nic společného s druhou ligou, natož s tím, že chceme hrát na špičku," nehledal v rozhovoru pro klubový web žádné výmluvy kapitán týmu Petr Benát. „Ty dva góly v závěru nechápu, byla to prostě ostuda," dodal.

Karviná - Dynamo ČB 5:0 (3:0)

Branky: 5. Šisler, 10. Sivrić, 22. Budínský, 86. Juřena, 88. Moravec. ŽK: Šisler – Linhart, Řezáč, Wermke. Diváci: 1265. Rozhodčí: Berka – Černý, Peřina.

Karviná: Pindroch – Eismann, Dreksa, Jovanovič, Růžička – Šisler, Sedlák – Moravec, Budínský (87. Glaser), Sivrić (76. Puchel) – Urgela (69. Juřena).

Dynamo ČB: Křížek – Dvořák (55. Jurdík), Hric, Novák, Funda – Karafiát – Buchvaldek, Řezáč (46. Wermke), Benát, Pešek (79. Vaněk) – Linhart.