Atraktivní fotbalový turnaj Magic Cup Šumava 2016, který se hraje pro věkovou kategorii U14, byl slavnostně zahájen v Loučovicích.
Pořadatelé perfektně připravili hřiště v Loučovicích, 
V. Brodě a D. Dvořišti.

Na slavnostním zahájení se hrály státní hymny všech tří zúčastněných států, největší aplaus potěšil hráče českobudějovického Dynama, které do Loučovic přivezl bývalý ligový kanonýr Luboš Pecka.

Slavnostního zahájení se ujali starostové obcí a ředitel turnaje Josef Žižka. „Kvalita tohoto turnaje je vysoká, rok od roku vyšší, těší nás, že Magic Cup má mezinárodní charakter, věřím, že zahraniční hosté se k nám budou zase rádi vracet, my jim nabízíme velice kvalitní terény a skvělý sportovní zážitek," uvedl na úvod turnaje Josef Žižka.

O tom, že fotbal je pro fanoušky na českém jihu zábavou, se přesvědčili hráči kanadské Ottawy vlastně ještě dřív, než poprvé rozehráli turnajový zápas.

Na jejich přátelské utkání s celkem Kaplice dorazily do D. Dvořiště dvě stovky zvědavých diváků! „Je tu nádherné hřiště," prohlížel si naprosto bezchybně střižený pažit v Dolním Dvořišti trenér týmu Cobras Ottawa Vladan Vršecký. „Pro naše hráče je odměna, že mohou do Evropy a do Jihočeského kraje cestovat," nechal se slyšet český fotbalový kormidelník v kanadských službách.