Týž den Slavia informovala též o příchodu Antonína Baráka z Příbrami a generální ředitel Slavie David Trunda si to pro ČTK velmi pochvaloval: „Jsme moc rádi, že se nám oba mladé hráče povedlo přivést. Jsou to mladí talentovaní hráči, kteří patří do kádru reprezentační jednadvacítky. Přesně takové příchody mladých nadějí jsme si naplánovali. Jedná se o další rozvoj našeho klubu."

Podobně to viděl také slávistický trenér Dušan Uhrin: „Oba jsou to nadějní hráči, které jsme sledovali. Chtěli jsme získat také mladé hráče, protože myslíme na budoucnost Slavie. Bude záležet jen na nich, zda se dokážou pro jaro probojovat do kádru."

Zdeněk Linhart si přestupu do Slavie považuje. „Vím, že to bude znít jako klišé, ale nejde říct nic jiného, než že je to pro mě splněný sen a velká pocta," uvedl pro web Slavie po podpisu smlouvy. „Slavia je obrovský klub s výbornými fanoušky, úžasnou historií a pevně věřím, že i skvělou budoucností," zdůraznil.

„Těším se moc, je to pro mě velká výzva a šance se někam v kariéře zase posunout," řekl Linhart a dodal, že do Edenu přichází s tím, že dostane šanci ukázat se v přípravě. „Pak se uvidí se, co bude dál."

Do úplně neznámého prostředí nepřichází. „Z jednadvacítky znám Tomáše Součka a Roberta Hrubého, z působení v Dynamu také Simona Deliho," dodal Linhart.

Pro náš list odchovanec budějovického fotbalu vysvětlil, jak se přestup rodil. „S mým manažerem i panem Vozábalem jsme se shodli, že pro moji další kariéru by byla prospěšná změna. Zájem měla Slavia, se kterou nakonec došlo k dohodě," sdělil Linhart, dle něhož se ozvala i Olomouc.

„Se Slavií jsme se dohodli, že částku za přestup zveřejňovat nebudeme, ale s podmínkami jsme spokojeni," podtrhl šéf Dynama Martin Vozábal. Dle něj k variantě, že pokud by Linhart teď ve Slavii neuspěl, že by jaro mohl dohrát na hostování v Dynamu, zřejmě nedojde. „Za prvé Slavia věří, že se Linhart prosadí, a kdyby ne, dala by ho na hostování do první ligy," míní Vozábal.

Hráč samotný věří, že mu změna prospěje. „Jsem rád, že to takhle dopadlo, na Dynamo ale budu vzpomínat v dobrém. Prošel jsem tam všemi mládežnickými kategoriemi, klub mě vychoval a dal mi šanci v první lize. Na to se nezapomíná," zdůraznil.

Radomil Procházka: 65

Prezident Dynama Č. Budějovice Radomil Procházka v sobotu oslavil 65. narozeniny. A co by si přál? „Aby Dynamo hrálo ve druhé lize důstojnější roli než na podzim," řekl v nedávném rozhovoru pro náš list. „Ale já pevně věřím, že ti mladí kluci po půlročním působení v mužstvu a půlročním získávání zkušeností půjdou nahoru. Že v zimě kvalitně potrénují a že nám budou dělat radost," dodal ještě. K jistě četným gratulantům se přidávají i sporťáci Deníku jižní Čechy.

V pondělí zahajují přípravu

V pondělí zahajují zimní přípravu oba jihočeští účastníci II. ligy, jak Dynamo Č. Budějovice (sraz v 9 hodin na Střeleckém ostrově), tak FC MAS Táborsko (9.30 na Soukeníku).

Do přípravy Dynama kromě Linharta nenastoupí ani Karafiát a Hájovský. „Dva až tři noví hráči by se měli hlásit, navíc z Písku z hostování se vrací Kadula a Havel a do přípravy půjde i mladý dorostenec Mikuláš Jáša," sdělil Deníku generální manažer Dynama Martin Vozábal.