Olympie musela pro naplnění svého snu vyhrát v Olešníku a zároveň doufat, že Čimelice doma prohrají s Chýnovem. První část scénáře se podařilo naplnit, Vltavotýnští dokázali s přehledem v Olešníku zvítězit, ale ani vedoucí Čimelice nezaváhaly a postup do KP patří jim.

I tak ale Olympie může sezonu hodnotit pozitivně. Její poslední zápas v Olešníku jen potvrdil, že týnský tým byl do posledních chvil ve hře o postup naprosto zaslouženě. Olympie se na kvalitním hřišti prezentovala suverénním výkonem, postaveným na typické kombinační hře.

Symbolicky však měla jako celou sezonu problém s proměňováním šancí. Když už se jí po hlavičce Vařila konečně podařilo gól vstřelit, radost jí pokazil zdvižený praporek asistenta rozhodčího…

Olešník si také dokázal vypracovat dvě nadějné příležitostí, v koncovce ovšem, stejně jako Týnští, neuspěl. Nejdiskutovanějším momentem prvního poločasu byl zkrat domácího Kordíka, který loktem knokautoval Červenku. Sudí ale domácího hráče ušetřil a udělil mu pouze žlutou kartu.

Ve druhém poločase Olympie svou herní převahu konečně vyjádřila i gólově. Na Červenkův centr z přímého kopu si naskočil kapitán Pavel Vařil a jako už několikrát znamenala jeho hlavička gólovou radost Olympie.

Týnští potom ve zbytku utkání na hřišti dominovali, domácím takřka nepůjčili balon, a navíc přidali ještě gólovou pojistku. Střelec poslední branky Olympie v této sezoně byl nečekaný: stoper Michal Šonka!

Šonka se těsně za polovinou hřiště zmocnil míče, prošel s ním mezi dvěma hráči Olešníka, obešel i třetího a přesnou střelou k tyči nedal brankáři šanci!

V samém závěru měl Olešník šanci zkorigovat skóre, zkušený Rys ale pokutový kop neproměnil, a tak se brankář Vachuta udržel čisté konto.

Vítězství 2:0 a krásný gól obránce Šonky byly v kontextu celé sezony nakonec pouze labutí písní Olympie. Postup do krajského přeboru totiž týnskému klubu unikl. Těsně, o tři body. Trenér Vladimír Švec měl přesto pro své svěřence slova chvály: „Klukům musím poděkovat. Nejen za dnešní zápas, ale i za celou sezonu. Speciálně bych rád vyzdvihnul Michala Šonku, který dnes předvedl výborný výkon a v mých očích byl na jaře naším nejlepším hráčem."

Olympie na jaře zůstala těsně pod vrcholem, postupový sen se jí rozplynul. Dobře sehraný tým by však měl zůstat pohromadě i pro příští sezonu. „Což může znamenat, že klubové motto Jdeme společně do kraje se v Týně ještě úplně rušit nemusí," zní od vedení klubu, kabiny i fanoušků.

Jaroslav BROM