Ačkoli v prvním poločase sobotní třeboňské přípravy proti Příbrami fotbalisté Dynama Č. Budějovice své fanoušky hrou příliš nepotěšili, trenér Pavel Tobiáš prohru 1:3 přijal bez výraznějšího vzrušení. „Hráli jsme bez šesti hráčů základní sestavy, což samozřejmě bylo na hře týmu znát,“ poznamenal.

Plno změn

Dynamu v Třeboni v sobotu chyběla osa mužstva: brankář Kučera, stopeři Horejš a Hunal, mozek týmu Benát, rychlík Hudson a útočník Stráský, šanci se ukázat naopak dostali ¨Dolejš a Ondrášek, kteří se vrátili z hostování z Čáslavi, Pešula, Bakala, Mrva, Timm a Dobal (přeřazení z juniorky), poprvé po zranění nastoupil útočník Klavík a zahrál si i testovaný Rakušan Božo Kovačevič, jenž naposledy hájil barvy prvoligového SV Ried.

Není divu, že po tolika zásazích do sestavy se hráči Dynama dlouhé minuty na hřišti hledali a že se vlastně za celý první poločas do hry pořádně nedostali. Navíc až na Žižku, Dolejše a Kovačeviče trenér Tobiáš po půli poslal do zápasu další hráče. „Obě poločasová mužstva tudíž byla hodně slátaná, přesto ve druhé půli hlavně ti mladší hráči do toho vstoupili dobře a odehráli svůj minizápas slušně.“

Po rozhárané první půli Tobiášovi svěřenci hru vyrovnali a v závěru už měli vrch. Gól sice dali jen jeden, táhlou střelou nad břevno se ale prezentoval Klavík, těsně vedle po Dolejšově akci pálil Jasanský a po Mrvově střele a Suchého teči gólman Šimon jen reflexivně konečky prstů vyškrábl míč od tyče do rohu.

„Jak už jsem říkal, ti mladší hráči se s tím těžkým terénem lépe vypořádali. Je to logické, my toho v týdnu hodně naběhali a na těch starších hráčích přece jen bylo vidět, že už toho mají plné zuby, že se dost trápí. I proto by nebylo korektní, abych v této fázi přípravy výsledek nebo výkony jednotlivců nějak zevrubně hodnotil. To nemá význam,“ konstatoval trenér Tobiáš.

Chvála Třeboně

Kouč Dynama se nijak netajil tím, že největší radost má z toho, že se na velice těžkém terénu nikdo nezranil. „Nepřízeň počasí přinesla komplikace, terén byl těžký a jen obtížně se na něm kombinovalo,“ litoval Tobiáš, jedním dechem ale funkcionáře třeboňského klubu za jejich pochopení vyzdvihl. „Jsme jim moc vděčni, že nám za daných podmínek umožnili zápas sehrát,“ ocenil a dodal, že i po nočním lijáku trávník v Třeboni byl ve velice dobrém stavu. „Až ve druhé půli průtrž mračen se na hrací ploše samozřejmě podepsala.“

Celý zápas vedle Žižky, jenž po zranění stoperů Horejše a Hunala měl pevné místo v základní sestavě, odehráli i Dolejš a Kovačevič. „Chtěli jsme oběma dát více prostoru, jejich výkony ale v tomto období strašně nerad hodnotím,“ uvedl Tobiáš. „My jeli celý týden tři fáze, kluci jsou dost utahaní a každý hráč nese tu zátěž jinak. Nemá smysl v tuto dobu výkony hodnotit, někdo se s tím vypořádá hůř, jiný líp. Tak za čtrnáct dní za tři týdny lze říct něco víc.“

V Písku proti Brnu

Ač se o možném angažmá Kovačeviče mělo rozhodnout už v úterý, jednání ale bylo odloženo. „S hráčovým manažerem se sejdeme až ve čtvrtek. Poté rozhodneme,“ sdělil včera Deníku sportovní ředitel Dynama Roman Rogoz, dle něhož se další nová tvář týmu možná objeví v Písku ve středečním zápase s Brnem.

Brněnští fotbalisté do Písku dojeli už včera, neboť u Otavy absolvují týdenní soustředění a v jeho rámci ve středu od 17 hod. hrají s Dynamem. Na jih odjeli se smlouvami v kapse už i exslávista Dřížďal a Brazilec Dalmo da Silva, které má doplnit exzlínský Zbožínek.