Do Kanady se putuje většinou spíše za hokejem. Jak se to vlastně seběhlo, že odcházíte trénovat malé fotbalisty právě na severoamerický kontinent?
Ke kontaktu došlo přes Pavla Čančuru, který vede fotbalový klub v Ottawě. Známe se už od doby, kdy jako dorostenec působil před lety dva roky v Dynamu. Poté se vrátil zpět do Kanady, ale byli jsme pořád v kontaktu. Pracoval jsem v Dynamu s mládeží a on mě oslovil, jestli bych mu na tři týdny nejel do Kanady pomoci s trénováním dětí.

Na třítýdenní stáži jste si nové prostředí osahal?
Ano. Zjistil jsem, že by si mi líbila práce, kterou tam dělají. Rád bych se toho zúčastnil a byla to pro mě obrovská šance. Proto jsem kývl na jejich nabídku.

Mohl byste ve stručnosti přiblížit, jak funguje fotbalový klub v Ottawě?
Klub se jmenuje Cumberland United a je to druhý největší fotbalový klub v Ottawě. Má 3300 členů a fotbal je tam na vzestupu. Potřebovali pomoci a zřejmě jsem pro ně byl vhodný kandidát.

Jaká bude konkrétně vaše role?
Budu jedním ze dvou hlavních trenérů mládeže. Pavel Čančura klub vede. Já bych se měl rychle rozkoukat a převzít trenérsky některé kategorie. Rozdělili bychom si práci a měli bychom být prakticky na stejné úrovni.

V minulosti jste strávil půl roku v Londýně, takže s angličtinou nebude problém?
Půlrok strávený v Anglii mi z jazykového hlediska hodně pomohl. Přibližně jsem věděl, do čeho jdu a co mě tam čeká. Angličtina jenom ze školy by v zahraničí byla málo. Proto jsem ještě navíc navštěvoval kurzy angličtiny, abych byl opravdu dobře připraven.

Měl jste ještě na sezonu platnou smlouvu v Táborsku. V klubu vám vyšli bez problémů vstříc?
Když jsem dostal nabídku z Kanady, tak jsem věděl, že se nejdříve musím domluvit doma s klubem. Věděl jsem, že mám smlouvu, a klub chtěl, abych ji dodržel. Dokonce se uvažovalo o tom, že bych působil v roli hrajícího asistenta. Rozhodl jsem se ale akceptovat nabídku z Kanady. Vedení FK Táborsko na čele s panem Smržem mi vyšlo vstříc  a uvolnilo mě. Za to jim patří poděkování.

Co vaše hráčská kariéra, ta je u konce?
Je dočasně přerušena a možná i ukončena. V Kanadě se budu trénovat výhradně trénování mládeže. Pokud ta možnost v budoucnu bude, tak bych ještě rád také hrál, ale už to nebude na profesionální úrovni. Prioritou pro mě bude trénování.

V Kanadě se rýsuje nějaká možnost zahrát si?
Nějaká možnost by tam být měla. Ještě si musím prostudovat strukturu jejich soutěží. Nejspíš bych ale někde začal hrát nejdříve od jara.

Na jak dlouho jste se v Ottawě domluvili na spolupráci?
Smlouvu jsme podepsali na rok.

Berete svůj odchod do zámoří jako životní výzvu?
Beru to tak, že takováhle nabídka se neodmítá. Také už by nikdy nemusela přijít. Proto  ji chci využít a uvidíme, co bude za rok. Je možné, že smlouvu prodloužím, ale třeba se také vrátím. Rok v Kanadě budu určitě.