„Máme za sebou další velice úspěšný rok," vyzdvihuje trenér starých pánů Dynama Ivo Hanzal. „Vyhráli jsme sice už potřetí v řadě, pořád si prvenství v této soutěži ale velice považujeme," dodal.

V posledních letech do staré gardy Dynama už věkem „dorostli" hráči zvučných jmen. „To je pravda, hrají za nás třeba už i David Horejš, Martin Vozábal či Luboš Pecka, ale od této sezony i Roman Lengyel a od loňska chodí dokonce i Karel Poborský, což je hráč světového formátu a legenda českého fotbalu," některé z celé řady hvězd svého týmu Hanzal vyjmenoval.

„Nemenší pochvalu si však zaslouží i další hráči," dal najevo, že na triumfu se podílí všichni hráči bez rozdílu. „Za jejich přístup bych všem chtěl poděkovat," podtrhl. „V každém zápase jsme se také snažili dát šanci celému kádru."

Na druhé straně samozřejmě bylo znát, když stará garda Dynama nastoupila v plné síle. Třeba v základní skupině dávalo Dynamo svým soupeřům většinou dvouciferné nadílky (Akra 10:1, Jankov 11:1, Mladé 12:1, Čtyři Dvory 15:1, Č. Velenice 16:2), ale v semifinále i ve finále musel obhájce primátu v odvetách vždy mazat manko z prvních zápasů, kdy řada opor chyběla.

„Na domácí odvety jsme ale dali dohromady vždy silnou sestavu a ztrátu dohnali," vysvětlil Hanzal, proč po prohře na Hluboké odvetě doma tým vyhrál 10:1 a ve finále po nezdaru v Roudném pak doma v odvetě s Propomem vyhrál 7:2. „Finále se dokonce hrálo na Střeleckém ostrově," podotkl Hanzal, dle něhož i Propom se zasloužil o to, že finálový duel měl výbornou úroveň. „Dlouho to bylo pouze o dva góly a vzhledem k výsledku prvního zápasu byl tudíž výsledek pořád na vážkách," podtrhl trenér mistra Precis ligy.

Koncem listopadu měli staří páni Dynama dokopnou, při níž byli oficiálně vyhlášeni i nejlepší střelci mužstva a fotbalista roku. „Měřítkem také byl počet odehraných utkání a nakonec volba padla na Pavola Švantnera, jenž v jakémsi finálovém kole naší ankety dostal přednost před Standou Markem," usmíval se Hanzal, dle něhož Švantner staré gardě chyběl jen v jediném zápase. „Bohužel zrovna ve finále, na které se přitom tolik těšil… Pokud se nepletu, musel však jet sledovat Hradec do Varnsdorfu," připomněl Ivo Hanzal, že bývalý výborný ligový gólman nyní v Dynamu působí u druholigového áčka jako jeden z asistentů trenéra Horejše. „Naštěstí ve finále za něj zaskočil Pavel Kučera, který chytal výborně a podržel nás," vyzdvihl Hanzal výkon dalšího exligového brankáře.

Byť staří páni Dynama většinu svých zápasů ve skupině vyhráli dvojciferně, přesto se jejich soupeři prý na zápasy s nimi spíše těšili. Ale není divu, vždyť si mohli změřit své síly s fotbalisty, jimž chodili fandit v jejich zápasech o ligové body. „Třeba kluci z Akry nám navíc sami nabídli, že by i své domácí utkání raději sehráli u nás," podotkl Hanzal.

Vedle dlouhodobé Precis ligy staří páni Dynama odehráli v loňském roce také několik exhibičních klání. „Byli jsme třeba v Oseku, kde měli nějaké klubové oslavy. Naposledy jsme byli koncem podzimu v Kamenici nad Lipou, kde jsme zápasem s domácím účastníkem I. A třídy slavnostně zahajovali provoz hrací plochy s umělkou," poznamenal Hanzal, dle něhož o start bývalých hvězd Dynama organizátoři v Kamenici velmi stáli. „Starali se ale o nás výborně, kluci si zájezd na Vysočinu pochvalovali," usmíval se Ivo Hanzal.

Vedle Precis ligy a exhibičních utkání Old Boys Dynama loni hráli i v republikovém finále historicky prvního ročníku mistrovství ČR veteránů ve fotbale 6+1 hráčů nad 40 let, který pořádala Fotbalová asociace ČR v Praze na hřišti Motorletu. Z osmi týmů Dynamo skončilo páté, když v základní skupině vyhrálo s Jabloncem 2:0, s Chropyní hrálo 2:2 a podlehlo Hradci Králové 0:1. V zápase o 5. místo Jihočeši porazili Plzenec 4:1. „Protože šlo o turnaj hráčů nad čtyřicet let, byli tam vlastně jen Karel Poborský, Palo Švantner a Standa Marek, zatímco David Horejš, Martin Lengyel, Martin Vozábal, Luboš Pecka a další naší klíčoví hráči nám chyběli," upozornil Ivo Hanzal, dle něhož stačilo, kdyby jel Ruda Otepka a Dynamo by se možná vracelo domů s titulem. „Ruda už hrát mohl, věkový limit už splňoval, jenže něco tehdy měl a jet nemohl. Přitom právě takový tvořivý hráč, jemuž malý fotbal sedí, nám chyběl," litoval Hanzal.

Old Boys Dynama pro sebe i své nejbližší a kamarády vydali nástěnný kalendář na letošní rok. „Nechali jsme jich vyrobit dvě stě kusů a bude to pro nás jednou hezká památka," uzavřel trenér staré gardy Dynama své ohlédnutí za úspěšným rokem.

Hledají soupeře na zimu

Stará garda Dynama nabízí přátelské zápasy na umělce na Složišti, a to na čtvrtky na 17. a 24. března (bližší inf. Radek Šíma, tel. 602 761 198).