Tak nedělní utkání I. ligy, ve kterém se fotbalisté Dynama od 17 hodin na Střeleckém ostrově utkají s Ústím nad Labem, určitě vidí jak Roman Lengyel, který to uvedl v rozhovoru pro Deník, tak i další budějovičtí fotbalisté.

A nejen oni. „V neděli nic jiného než vítězství pro nás neexistuje. Říkám to i hráčům, oni to ale dobře vědí,“ potvrdil i trenér Jaroslav Šilhavý.

Jak hráči, tak trenéři i další funkcionáři Dynama si dobře uvědomují, že po nepříjemné sérii osmi zápasů bez vítězství si už skutečně nemohou v neděli dovolit na svém hřišti další bodovou ztrátu. „Je to pro nás klíčové utkání,“ souhlasí trenér Šilhavý.

Svému týmu ale důvěřuje. „Jsem přesvědčen, že všichni hráči, kteří do zápasu půjdou, se na hřišti vydají ze všech sil a že odvedou maximum.“

Trenér A–týmu Dynama dostal před zápasem SMS zprávu od svého bývalého spoluhráče a kolegy Víti Lavičky, jenž trenérsky působí v Austrálii. „Psal mi, že Sydney, jehož fotbalisty v lize vede, nevyhrálo deset zápasů, ale pak že se to otočilo a mužstvo v lize pak už jen jednou prohrálo,“ přibližuje kouč Dynama povzbuzující esemesku až od protinožců. „Snad to zafunguje i u nás. Byť samozřejmě s tím rozdílem, že my tu černou sérii musíme za každou cenu zlomit už v neděli. My už si dál protahovat sérii zápasů bez vítězství prostě nemůžeme dovolit,“ zdůrazňuje.

Nováčka z Ústí ale v žádném případě nepodceňuje. „Ačkoli Ústí je poslední a třeba s Plzní doma teď dostalo pět gólů, nehraje tak špatný fotbal a především dopředu je nebezpečné,“ upozorňuje trenér Šilhavý, dle něhož například proti Jablonci, kdy nedělního soupeře svého týmu osobně sledoval, byli prý fotbalisté Ústí dokonce lepší. „I když nakonec prohráli, měli i brankové příležitosti,“ všiml si Šilhavý. „I na Spartě hrálo Ústí ofenzivně,“ dodává.

Navíc dle informací ze severu Čech ústecký nováček zápas na jihu Čech považuje za ono pomyslné stéblo, jehož se tonoucí chytá… „Plzni jsme se rovnat nemohli,“ poznamenal brankář Michal Vorel, podle něhož na chmury je čas. „Až nejbližší zápasy v Budějovicích a s Hradcem ukážou, nakolik je naděje na záchranu reálná. Rvát se ale budeme,“ ujistil ústecký golman.

Až na rekonvalescenty Leštinu a Riegla by trenéři Dynama v neděli měli mít další hráče k dispozici. „Ani marody, ani žádné karty nemáme,“ pochvaluje si Šilhavý.

Ten se snažil na své hráče působit i po psychické stránce. „Trošíčku jsme pozměnili formu přípravy i tréninkové prostředí. Víc jsme pracovali na koncovce, takže v tréninku bylo hodně útočných kombinací i hodně střelby. Myslím, že jsme nic nezanedbali, že v neděli nějaké ty góly dáme a že hráči ten hodně důležitý zápas zvládnou,“ věří trenér Jaroslav Šilhavý.