Podali ji po porážce s Temelínem v předposledním kole třetí třídy, kdy šlo oběma týmům o postup. STK vyslechla zástupce obou týmů i sudí a rozhodla se schválit výsledek utkání (0:1). Takový verdikt se očekával. Temelín tak vyhrál soutěž se čtyřbodovým náskokem na druhý Sokol Neplachov, který na závěr ztratil remízou v Chrášťanech (vyrovnávací gól obdržel v 90. minutě).

STK odsouhlasila konečné tabulky, a tím i postupující. Mezi nimi i Temelín, a tak od podzimu Slavoj bude hrát okresní přebor. Poprvé ve své historii! „Právě dnes má áčko, béčko i dorost dokopnou, kde úspěch společně oslaví,“ sdělil v pátek organizační pracovník oddílu Pavel Novotný.

Středeční vyšetřování na schůzi STK jistě nebylo tečkou za sezonou, jakou by si aktéři i svazoví činovníci představovali. Rozhodnoutse mělo na hřišti, v posledním utkání, přáli si…

„Každý na to měl svůj názor a já už se k tomu nechci vracet,“ uvedl nejprve pro Deník temelínský předseda Miloslav Beránek.

Pak přece jen několika větami naznačil, v jakém duchu promluvil na STK, kam byl pozván. „Řekl jsem, že to bylo nechutné. S Neplachovskými jsem léta hrával fotbal, ale po tom všem, co jsem si tam za těch devadesát minut prožil, si myslím, že už do Neplachova nepojedu. Dost to se mnou otřáslo a k obviněním, že jsme něco kupovali, se ani vyjadřovat nebudu, to nemohu akceptovat,“ mračil se Miloslav Beránek.

Poznamenal, že stačilo málo a Sokol Neplachov teď slavil postup místo Temelína. „Vždyť my jsme v posledních pěti kolech ztratili devět bodů! A přestože jsme se v některých zápasech cítili ukřivděni, žádné stížnosti jsme na svaz nepodávali. Kdyby všichni, co prohrají a cítí křivdu, podávali protesty, musel by se z toho svaz zbláznit!“ vrtí hlavou Beránek.

Přestože Temelín vyhrál třetí třídu, na okresní přebor si obec bude muset počkat minimálně do jara 2012. Prozatím nováček bude nastupovat v azylu. „Naše hřiště je v rekonstrukci, předat by nám je měli na konci roku. Na podzim zřejmě zůstaneme v Dívčicích, protože ve Lhotě, kde hraje naše béčko, je hřiště menší,“ vysvětluje Miloslav Beránek, proč příznivci Temelína budou muset nadále cestovat i na domácí utkání.

Neplachovští mají podle svých slov z jednání na STK pocit, že případ byl tak trochu zameten pod stůl a jejich argumentům nikdo nechtěl moc naslouchat.
Marně prý upozorňovali na řadu chyb v zápise o utkání, hlavně jim však ležel v žaludku neuznaný vyrovnávací gól. „Míč ležel v bráně, nikdo z hostů si nestěžoval, náš tým se radoval. Hráči šli na půlku, když v tom pomezní začal něco signalizovat. Hlavní rozhodčí byl blízko, přesto po poradě s pomezním náš regulérní gól po chvíli neuznal,“ lomí rukama organizační pracovník Sokola Neplachov Lukáš Blažek. A dovolává se na svědky – tvrdí, že i další činovníci z okolních oddílů, kteří nechyběli mezi diváky, viděli situaci podobně jako Neplachovští. „Byli se tam podívat funkcionáři ze Ševětína, z Dolního Bukovska, Kolodějí… Potvrdili nám, že to byl regulérní gól. Ale na STK po nás chtěli důkazy, třeba videozáznam,“ posteskne si.

Blažek přiznává, že neplachovští hráči neudrželi nervy na uzdě, za urážky právem inkasovali červené karty a posléze tresty od disciplinárky. „Proti tomu nemůžeme říct nic. Ale vše vyplynulo ze situace, kdy nám v tak vypjatém zápase nebyl uznán regulérní gól,“ zdůrazňuje. Napětí mezi kluby ani po dvou týdnech nepolevuje. Směrem pod temelínské věže činovník vzkazuje: „Gratuluji. Ať si vyšší soutěž užijí, když se tam takhle dostali…“

Od sporného momentu by se dala hustá atmosféra v Neplachově krájet, a to nejen nad trávníkem, ale i mezi diváky. Naštěstí nedošlo k většímu incidentu, přestože rozhodčí cestou do kabin nesklidili pouze nadávky. „Pět pořadatelů dvě stě lidí nezvládne a někdo polil rozhodčí vodou, snad minerálkou,“ popisuje člen výboru Lukáš Blažek.

V Neplachově zůstává po jarní sezoně pocit křivdy. „Na vesnici s necelými čtyřmi sty obyvateli, včetně děcek a seniorů, se nás stará o fotbal jen pár. Dáváme do něj svůj volný čas, o to větší radost máme, když se něco podaří. Ale taky o to hůř neseme, když cítíme, že se děje křivda.“

Vedle schválení výsledku STK předala oddíl Neplachov a jeho kapitána Ladislava Sobotu disciplinárce a hlavního arbitra Jaroslava Buřiče komisi rozhodčích.