Už po pěti minutách ale zahrál obránce Aleš Dvořák ve vápně rukou a hosté dali z penalty nečekaný vedoucí gól.

Jak jste tu penaltu viděl vy sám?

Letěl tam centrovaný míč, já chtěl jít do hlavy a jak jsem vyskočil, nechal jsem tam ruku a ten balon mě do ní trefil. Byla to velká smůla.

Proti penaltě jste ani nijak neprotestoval…

Ta ruka byla. Moje chyba, špatně jsem to vyhodnotil.

Krátce nato jste ale svou chybu napravil, když jste tam vykopával už za Křížkem míč z prázdné brány. Je to tak?

Je. Zase jsme tam propadli na rohu a ten jejich hráč střílel do odkryté brány. Naštěstí se mi to podařilo z čáry vykopnout.

I díky vám jste v tu dobu nadále prohrávali jen o gól a do konce zápasu stále ještě zbývala spousta času. To se nedalo nějak kousnout a zkusit výsledek otočit?

Nevím, co na to říct. Mně přijde, že stále nejezdíme pořádně po zadku. Hlavně doma přece musíme být králové a všichni tady to musí pocítit.

Věřil jste, když jste ve druhé půli přece jen přidali a Jan Šimák po té své krásné individuální akci snížil, že byste ještě mohli zápas otočit?

Určitě, všichni jsme věřili. O půli jsme si říkali, že do toho půjdeme naplno. Bohužel se nám nepodařilo ani vyrovnat.

Trenéři zamíchali se sestavou, ale ani to nebylo nic platné.

Hráli jsme na dva útočníky a taky vzadu došlo ke změnám, když se na pravého beka stáhl Řízek (Michal Řezáč – pozn.) a já přešel na levého beka. Dali jsme ale jen jeden gól a porážku neodvrátili.

V neděli jedete do Varnsdorfu, který je v tabulce poslední, ale kdybyste i tam padli, stáhl by ztrátu na vás jen na jediný bod. Takže začíná boj o záchranu?!

To ne, takhle my vůbec nepřemýšlíme. Že bychom se měli strachovat o záchranu, to si vůbec nepřipouštíme. Sice to říkáme před každým zápasem, ale říct to musím znovu – ve Varnsdorfu uděláme úplně všechno, co bude v našich silách, abychom tam uspěli. (Aleš Dvořák bude ve Varnsdorfu pro čtyři žluté karty chybět – pozn.)

To se ale musíte, vyvarovat chyb, jichž se dopouštíte.

To víme a pořád si to říkáme. Přitom třeba v Hradci jsme v obraně hráli dobře a Hradec tam neměl prakticky nic. Jenže pak přijde takový zápas jako s Olomoucí a my nejen že děláme chyby, ale ani nemáme pořádné šance. Prostě se nám nedaří…

Stará garda Dynama obhájila

České Budějovice – Ve finálové odvetě Precisligy 35 v kopané nad 35 let vyhrálo Dynamo na Střeleckém ostrově nad Propomem 7:2 (2:2) a po prohře 0:3 v prvním finále v Roudném obhájilo loňský primát.

Branky: Otepka, Vozábal, Poborský 2, Pecka – Lacko, Krůček.

Konečné pořadí: 1. Dynamo, 2. Propom, 3. Hluboká, 4. Jankov, 5. České Velenice, 6. Mladé, 7. Temelín, 8. D Voda, 9. Akra, 10. Nemanice, 11. Čt. Dvory, 12. Planá.