Dynamo ČB jede do Domažlic až za týden, Táborsko hrálo v Čáslavi už v úterý 1:1 a na pokutové kopy bylo vyřazeno.

Strakonická farma v sobotním klání III. ligy doma otočila s Chrudimí z 0:1 na 2:1, poté v pondělí pod hlavičkou juniorky Dynama rozstřílela Teplice 4:0 a trenér Martin Vozábal tým chválil: „Spokojenost jak s výsledkem, tak s tím, jak si kluci zápas užili a s jakou chutí si zahráli. Za vítězstvím důsledně šli celý zápas a byli i patřičně trpěliví, počkali si na tu šanci i na první gól. Ten první gól to zlomil," usoudil.

První gól dal nádhernou ranou do šibenice Kabele, druhý pěknou hlavičkou připojil Javorek, jenž byl jediným pendlem z prvoligového áčka. „Na hřišti jinak byli jen mladí kluky, ale právě Javorek nám velice pomohl," vyzdvihl trenér budějovické juniorky přínos záložníka A-týmu, jenž coby rekonvalescent do soutěžního zápasu naskočil po tříměsíční přestávce.

Dvěma góly se blýskl Repa. „Měl úspěšný víkend, dal gól ve Strakonicích a teď dva Teplicím. Ještě víc mě potěšil ale hrou. Já k němu byl po zápase v Liberci hodně kritický. Od něj, jako od hráče, jenž už dva roky působí v mužské kopané, jsem tam čekal mnohem víc. Dnes mu ale patří uznání," říkal Vozábal po Teplicích.

Sestavu na středeční pohár s Bohemians Praha určí až po konzultaci s trenérem áčka. „Do poháru ale půjde přibližně tým, který hraje ČFL," ujistil.

Hudson: byla to veliká radost

Ještě v poslední minutě strakonická farma prohrávala s Chrudimí 0:1, přesto dokázala vyhrát.

Hrdinou zápasu, který málokdy vídaný obrat završil, byl brazilský záložník Fernando Hudson.

Jaký to je pocit, dát ve čtvrté minutě nastaveného času vítězný gól?

Jaký pocit? Úžasný! Prohrávali jsme 0:1, navíc jsme ke konci nedali penaltu, ale to nám spíš pomohlo.

Jak jste svůj vítězný gól viděl?

Já viděl, že ten bek bude hrát zpátky, tak jsem se rozběhl a dal gól. Pro Strakonice hodně důležitý gól.

Počítal jste s tím, že stoper bude hrát hlavou míč brankáři?

Já viděl, že se otočil a chce hrát domů, tak já jít rychle, a jak míč padal, já rovnou zakončil. Pak už byla jen veliká radost!

Repa: Do každého zápasu jdu s tím, že chci dát gól

Signál k obratu v sobotním utkání III. ligy ve Strakonicích dal gólem na 1:1 v 90. minutě dvacetiletý záložník Michal Repa.

Když jste šel jste na hřiště za stavu 0:1, věřil jste, že byste mohl mužstvu pomoci s výsledkem ještě něco udělat?

Já tam hlavně šel s přáním, abychom to otočili. Ale že se to povedlo, byla zásluha celého týmu. Hráli jsme až do konce, a to se vyplácí. Já jdu do každého zápasu s tím, že chci dát gól. Že se to povedlo i teď , já vyrovnal a pak jsme to ještě otočili, je jenom plus.

Co ten váš gól?

Já počítal s tím, že by takový centr mohl do vápna letět a snažil jsem se míč umístit do brány. Naštěstí to padlo přesně na zadní tyč.

Kdy jste zažil podobný zázračný obrat zápasu?

Úplně stejné to nebylo, ale minule doma v juniorské lize jsme dali jediný gól zápasu až ve druhé minutě nastavení, kdy tam letěl poslední centr, gól a hned nato zápas skončil.

Když jste v poslední minutě vyrovnal, věřil jste, že byste ještě nakonec mohli dát i vítězný gól?

Ještě nás čekalo dost dlouhé nastavení a trenér nás nabádal, abychom hráli pořád až do konce. Nestáhli jsme to zpátky na čtyři obránce, dál jsme hráli vzadu ve třech a snažili jsme se to rozhodnout. Tím spíš, že jsme cítili, že Chrudim po tom gólu, co dostala, je hodně dole.

Přitom v zápase samotném ale Chrudim hrála dobrý fotbal.

S tím souhlasím, ale myslím si, že jsme se jim vyrovnali a že kluci v prvním poločase i ve druhém hráli vyrovnaný zápas.

V závěru utkání, kdy jste i vy už byl na hřišti, jste ale hosty hodně zatlačili. Čím to bylo?

Oni začali bránit náskok, často i za cenu faulů a my kopali spoustu trestňáků a rohů. Ten tlak nakonec vyústil v naše vítězství.

Potěšil vás ten obrat tím spíš, že ve Strakonicích jste doma?

Pocházím tady kousek od Strakonic a měl jsem tu rodiče a kamarády, takže v takové kulise dát na konci vyrovnávací gól, je hodně příjemné. Určitě i je to potěšilo.

Za farmu chodí hrát ipendlové z áčka, jak vidíte v tak silné konkurenci svou šanci se prosadit?

Budu makat a uvidím, zda mě trenér bude stavět. Myslím, že mám stejnou šanci, jakou mají i další kluci.