Do druholigového Lucka odcestoval nejprve na měsíční testy. V nich uspěl a klub z pomezí severního a středního Chorvatska angažoval populárního gólmana na celou jarní část sezony. Momentálně Věneček hájí branku juniorského týmu a zároveň je členem širšího kádru druholigového týmu, kde kryje záda brankářské jedničce Robertu Kahlinovi.

O tomto víkendu startuje na Balkánském poloostrově druhá liga a NK Lucko zahajuje stíhací jízdu na záchranou v soutěži. „Bude to těžké," upozorňuje Věneček.

Jak vůbec došlo k vašemu angažmá v Chorvatsku?
O této možnosti jsem věděl už dříve. Byl jsem ve spojení s manažerem, který mi vyjednal možnost absolvovat v Lucku testy. To, že se mi podařilo je úspěšně absolvovat, považuji za obrovský osobní úspěch.

Zimní příprava má v Chorvatsku podobný charakter jako u nás?
Přípravu jsme zahájili desátého ledna a trénovali jsme třífázově. Byla to pořádná dřina. Tréninkový dril vygradoval týdenním kondičním soustředěním. Od začátku února už se náročnost i intenzita tréninků snížila a většinu času jsme trávili na hřišti.

Byl problém adaptovat se na soukromý život v Chorvatsku?
Život tam probíhá úplně stejně jako jinde. Samozřejmě trošku problémem je jazyková bariéra, kterou ale postupně odstraňuji. Snažím se v jazyku co nejrychleji zdokonalovat. Mentalita zdejších lidí je také trošku odlišná. Musíte především dodržovat jejich pravidla, být týmový, soudržný a pak všechno klape.

Odehrál jste v novém týmu nějaké přípravné zápasy?
Na každý zápas jsem se strašně těšil. Je fakt, že většinu přípravných zápasů jsem odchytal za juniorku. Hráli jsme proti Sajale, Hrvatskemu Dragovoljaci, Cibalii a Nogometnimu klubu Imotski. Za první tým jsem tolik příležitostí nedostal. Šance přišla až v době, kdy onemocněl druhý gólman a jelo se na utkání proti Dynamu Záhřeb, které si nás vybralo pro generálku před startem první ligy. Byl to pro mě ohromný zážitek.

Považujete zápas s Dynamem Záhřeb za svůj dosavadní vrchol kariéry?
Určitě. Trenér Goran Bošič mě poslal do hry v sedmdesáté minutě utkání, když jsme prohrávali 0:3. Za zády jsem měl kotel ultras Dynama a měl jsem možnost potkat se na hřišti třeba s Ademim nebo Leandrem z Benfiky Lisabon. Byl to neopakovatelný zážitek, za který jsem strašně vděčný.

Na jak dlouho jste v klubu podepsal smlouvu?
Smlouvu jsem podepsal do konce července. Už jsem v kontaktu s majitelem klubu, se kterým mám výborný vztah. Chtěl bych se s ním od léta domluvit na spolupráci u ligového týmu U19, kde končí trenér. Rádi bychom nastoupili k dorosteneckému týmu s trenérem Klimkem, který mě vedl naposledy na Rudolfově. Má odpovídající licenci a je to trenér vysokých kvalit. Majiteli klubu se tento návrh líbí, takže uvidíme, jak to dopadne.

O víkendu začíná jarní část druhé ligy. V jaké pozici do ní váš klub po podzimu vstupuje?
Situace není nijak růžová. Jsme na předposledním místě tabulky se ziskem jedenácti bodů. V neděli nás čeká na domácím stadionu aspirant na postup Radvik Sasvete. Mužstvo se posílilo, klub narychlo angažoval nového trenéra Valentina Barišiče, takže věřím, že zvítězíme. Atmosféra v klubu je ale dobra. Před jarní částí odstoupil z ligy poslední tým tabulky z ekonomických důvodů, takže sestup čeká předposlední tým tabulky a do baráže půjde desátý tým. Nic jednoduchého nás rozhodně nečeká. Na záchranu totiž aktuálně ztrácíme osm bodů.

Budete v kádru pro nedělní ligový zápas?
To uvidím až po pátečním předzápasovém tréninku, kde bude oznámena definitivní nominace na nedělní zápas. Ale doufám, že v ní figurovat budu.