Stráský na delší dobu vypadl z fotbalového kolotoče vinou zranění. Poraněné koleno si vyžádalo operaci.

Druhý z marodů, Jiří Povišer, na podzim dokonce hovořil o konci kariéry, ale manažer Mádl věří, že exligový matador své plány ještě přehodnotí. „Slyšel jsem, že si byl zabruslit, na fotbal to ale ještě není,“ říká. I Povišer musel s poškozenými kolenními vazy na operaci, po které se věnoval rehabilitaci. „V zimě s ním nepočítáme, ale v dubnu nebo květnu by si mohl s mužstvem zatrénovat. Záleží na jeho stavu, ale nepředpokládám, že by do jara výrazněji zasáhl,“ připouští Mádl.

Hlubocké vedení má za to, že by byla škoda, kdyby se zkušený harcovník už v jedenáctce neobjevil. „Tlačit na něj nebudeme, musí se rozmyslet sám. My bychom byli rádi, kdyby zase začal hrát. Jeho zkušenosti a umění mají na mužstvo nesporný vliv, otázkou je, jak na tom bude se zdravím,“ uvedl manažer Pavel Mádl.

Větší pohyb v hráčském kádru podle něj v zimě očekávat nelze. „Velké změny dělají manšafty, které nejsou spokojeny, a to my nejsme,“ tvrdí s úsměvem. Navíc podotýká, že kádr áčka je dostatečně široký. „Věříme, že po kvalitní přípravě, kterou od trenérské dvojice očekáváme, se výsledky ještě zlepší, i když se dá říct, že na podzim jsme až na jeden zápas herně nepropadli,“ míní Pavel Mádl.

Manažer prozradil, že o jednoho hráče (jméno si chce prozatím nechat pro sebe), má zájem tým z divize. Na Hluboké by se naopak mohl objevit jiný fotbalista z klubu, který hraje krajský přebor.

Příprava Hluboké startuje ve čtvrtek s ohledem na Zimní ligu, kterou oddíl TJ na své umělce pořádá od 9. ledna. Na povrch je slyšet chvála ze všech stran a je pro přihlášené týmy největším lákadlem. Domácí se na úvod turnaje střetnou v sobotu s Lažištěm.