Ve šlágru vloženého kola III. ligy tam totiž domácí FC Písek v posledním ze tří jihočeských derby od 17 hodin změří své síly s juniorkou Dynama.

Písečtí fotbalisté se rozjížděli na jaře pomalu, ale poslední zápasy potvrdily, že Písek boj o postup do II. ligy ještě nevzdal. V sobotu doma svěřenci trenéra Karla Musila potvrdili dobrou formu i vítězstvím 2:0 s druhými Ovčáry.

„Určitě jsme vyhráli zaslouženě,“ vyzdvihl Musilův asistent Ladislav Bernát, dle něhož ozdobou zápasu byly oba góly. „První padl po ukázkové akci: Mašát uvolnil do strany Káníka, po jehož centru Malý prostřelil gólmana. Při druhé brance si Zušťák na malém vápně zkušeně zpracoval míč, naznačil střelu k jedné tyči, a když gólman lehl, dal mu to na druhou stranu.“

Na výkon ze sobotního zápasu by písečtí fotbalisté chtěli navázat i ve středu. „Hráče soupeře dobře známe,“ připomíná Bernát, že jak on sám, tak i hlavní kouč Musil v Dynamu řadu let působili. „Je otázka, v jaké sestavě sem Dynamo přijede,“ zmiňuje možnost, že by hosté mohli zařadit do týmu i ligové pendly. „Béčko Dynama moc bodů nemá, a protože áčko už je v první lize zachráněno, jistě Budějovice na derby přijedou v silné sestavě,“ míní Bernát.

Písečtí si ale věří. „Vrací se kapitán týmu Pastyrik, který pro karty stál. Až na dlouhodobé marody Hrbáče a Pivoňku budeme kompletní,“ říká Ladislav Bernát. „Hodně spoléháme na diváky, ti by klukům v těžkém zápase, který je čeká, měli pomoci,“ dodává.

Budou mít pendly?

V prvním vzájemném utkání na podzim na Složišti mladíci Dynama porazili Písek hladce 3:0, jenže to nastoupili v téměř ligové sestavě (mj. Ondrášek, Křížek, Lima, Hudson, Mezlík, atd.). Pendly má mít juniorka i ve středu. „Žižka v Jablonci pro čtyři žluté karty hrát nemůže, tak jede s námi,“ sdělil před cestou do Písku trenér Jiří Lerch, jenž by měl mít i Křížka, Stráského, Jasanského a Koutného.

V minulém kole ČFL se musela juniorka Dynama spokojit doma s Vyšehradem jen s hubenou remízou 1:1. „Mohli jsme zápas rozhodnout hned v začátku, to se nám ale bohužel nepodařilo,“ litoval Lerch.

Domácí ztrátu by trenér budějovických mladíků chtěl co nejdříve dohnat venku. „Dobře víme, že Písek se vrátil do hry o postup, jenže na to se my nemůžeme ohlížet. Ve třetí lize bojujeme o záchranu, a tak do Písku rozhodně nejedeme odevzdaní. Chceme bodovat.“

Písecký dres obléká celá řada hráčů, kteří fotbalově vyrostli právě v Dynamu, takže pro ně zápas bude jistě mimořádnou událostí.

V případě Jiřího Peroutky, jednoho z mála starších hráčů budějovické juniorky, to platí naopak: v Písku s fotbalem začínal, v Dynamu se přes mládežnické týmy prosadil až do I. ligy, poté v Písku hostoval.

Po zápase s Vyšehradem sice Peroutka s výsledkem spokojen nebyl, dělbu bodů však označil za spravedlivou. „My měli sice dost šancí, ale chyběl nám důraz v koncovce. Nicméně Vyšehrad dal krásný gól, jednou nás i Křížek v bráně podržel, a tak byť doma bychom měli vítězit, zvláště s těmi týmy, které jsou za námi, bod bereme,“ připustil.

Na středeční derby do Písku se 27letý zkušený bek těší. „Derby vždy má větší náboj, beru to ale jako každý jiný zápas,“ ujišťuje. „Všechny kluky tam znám a fandím jim, aby se o postup do druhé ligy ještě poprali, jenže ty body si musí uhrát jinde než s námi,“ zdůraznil. „Nic jim nedáme lacino, stále nemáme záchranu jistou,“ připomněl Peroutka.