Na místo dorazila policie i záchranná služba, která odvezla otřeseného a krácejícího Bendíka do nemocnice.

Kanonýr podle lékařské zprávy utrpěl otřes mozku. „Podepsal jsem reverz, mám doma devítiměsíční dítě a nechtěl jsem, aby s ním byla manželka sama. Kvůli zaměstnání nemarodím, máme dost práce. Léčím se, CT mozku naštěstí žádné poškození neukázalo,“ říká s úlevou.


Je rozhodnut podat trestní oznámení. „Nejvíc mě štve, že se to nestalo při hře,“ mračí se Bendík, bývalý hokejista, jenž si zahrál extraligu juniorů a krajský přebor. „I když se v hokeji staly zákeřné zákroky, bylo to v zápase, v zápalu boje, to beru. A šlo tam o víc než tady ve třetí okresní třídě! Člověk to ustál, po zápase jsme si podali ruce a bylo to,“ nechápe Lukáš Bendík.

Hattrickem během dvanácti minut obrátil vývoj utkání na Srubci a vystřílel pro Boršov tři body. A zaplatil za to.

Za omluveného sudího Cibranského byl delegován na zápas Pavel Ambrůžek, jenž přiznává, že incident na vlastní oči neviděl, a neudělil proto brankáři Srubce B ani červenou kartu. „Šli jsme ze hřiště, najednou za mnou slyším křik, tak se podívám a hráč Boršova tam ležel na zemi a z obličeje mu tekla krev,“ vypráví Ambrůžek.

Zápas se sudímu nezdál nijak vyhrocený, podle něj nic nenasvědčovalo tomu, co se stane. „Na trávníku jsem nezaznamenal nějakou nevraživost. Byl to normální zápas. Bendík jim dal tři góly, tím udělal zápas. Jestli měl něco s gólmanem, nezaznamenal jsem to,“ tvrdí rozhodčí, jemuž Boršovští zazlívají, že přehlížel některé tvrdé zákroky. „Na mne to působí tak, že brankáři asi vytekly nervy, ale důvod neznám.“

Disciplinárka si na středeční schůzi pozvala tři muže – Bendíka, Kroutla a hlavního pořadatele Jana Lukeše. Ten ale podle zpráv ze Srubce určitě na svaz nedorazí, protože je pracovně v Německu. Lukáš Bendík vyčítá pořadatelům, že nezakročili, když jeden z domácích činovníků či příznivců údajně bránil jeho otci, aby mobilem přivolal záchranku a policii.

Srubecký předseda Vladimír Novák se logicky obává, aby incident nevrhl stín na celý oddíl. S napětím bude čekat na verdikt komise. „Je mi to líto. Že se to stalo na hřišti, to mě vytočilo taky, hráče určitě potrestáme,“ ujišťuje. „To si nikdo nemůže dovolit, ať je mu dvacet nebo čtyřicet! Za třicet let, co tu dělám fotbal, jsem nikdy nic takového nezažil. Že se hráči pokopou v zápase v zápalu hry, to se stane, ale po zápase?“ kroutí hlavou šéf fotbalistů Slavoje Vladimír Novák.

Alexander Kroutl starší – v bráně Srubce B se střídá se svým synem – o incidentu moc hovořit nechtěl. „Nechce se mi k tomu nic moc říkat. Všechno by se to mohlo obrátit proti mně,“ uvedl, aniž by popíral, co udělal. „Člověka to mrzí, hodně mrzí, co se stalo, nikdy jsem nic podobného neudělal. Ale cokoli teď řeknu, může se otočit proti mně.“

Ví, že na disciplinárce mu členové komise určitě položí nejednu otázku. „Lhát tam nebudu,“ ubezpečil Alexander Kroutl. Nevyvrátil, že disciplinární trest pro něj může znamenat konec okresní kariéry. „Bude mi čtyřicet tři. Když se vymknu kontrole v tolika letech, to by se nemělo stát, měl bych mít rozum, ale mrzí mě to a ve čtvrtek jsem se za to také omluvil,“ kaje se brankář Kroutl.

Přesto má výhrady k tomu, jak popsali události na Srubci Boršovští. „Kdo zápas viděl, udělá si obrázek,“ odvolává se na okolnosti brankář.