Celý poločas se zdálo, že fotbalisté Čtyř Dvorů usnuli na vavřínech. Včas se ale probudili, dali béčku Jindřichova Hradce dva góly a pokračují ve vítězném tažení.

Olešník vstřelil doma čtyři branky, přesto nevyhrál. Dobrá Voda si dojela pro tři body za humna na Lokomotivu, kde Michal Granov zopakoval hattrick z podzimního derby. Roudenská rezerva poprvé na jaře našla přemožitele, padla u Malého jezu.

TÝN – BLATNÁ 2:1. Petr Novotný, trenér Týna: „Myslím, že v tomto zápase převažovala útočná hra nad obrannou. Šancí bylo dost, my jich měli o něco víc než soupeř, ale neproměňovali je. Je třeba zaměřit se na defenzivní činnost, protože poslední zápas to nebylo ono. Ani hra se mi moc nezamlouvala, možná proto, že Blatná hrála způsobem, který na nás asi platí. S přístupem hráčů jsem byl ale spokojen, nic nepodcenili. Hrát o čelo tabulky není jednoduché. Vinou červené karty jsme oslabeni o jednoho hráče. Čeká nás těžký soupeř, jedeme do Vimperka, tak se s tím musíme popasovat."

OLEŠNÍK – VODŇANY 4:4. Milan Borový, trenér Olešníka: „Samozřejmě jsme zklamáni ,protože třikrát jsme vedli o dva góly, 2:0, 3:1 a ještě deset minut před koncem 4:2. Ale hosté v závěru dvěma góly srovnali. Takže i když jsme doma dali z pěkných akcí čtyři góly, tak jsme čtyři i dostali, a to je hrozně moc. Udělali jsme chyby a za ně pykali, takže další nepříjemná domácí ztráta. Musíme se připravit na páteční dohrávku v Mirovicích, kde musíme bezpodmínečně vyhrát, aby nám čelo tabulky neuteklo. V neděli nás čeká další důležitý zápas v Lažišti."

BOROVANY – BAVOROVICE 0:4. Karel Franěk, prezident FC Bavorovice: „První poločas jsme očekávali tlak domácích, který ovšem nepřišel, naopak nám se podařilo vsítit mladým Kučerou a Slípkou dvě branky. Když po Vokurka dvěma góly na začátku druhé půle zvýšil až na 0:4, domácí rezignovali a zápas se dohrál bez jakéhokoli náboje. Borovany si za celý zápas vytvořily jedinou šanci za stavu 1:3, kdy byl Gondek faulován, ovšem penaltu domácí kopli do břevna. Vítězství bylo povinností a jsem rád, že jsme ji splnili. Nyní se těšíme na domácí derby se Slavií."

Jiří Dráb, trenér Borovan: „Opět jsme darovali první dva góly soupeři vlastními hrubými chybami. Když jsme se dostali do zápasu, neproměnili jsme penaltu. Hostům výborně zahráli matadoři Vokurka a Pospíšil, Slípka, k nejlepším na hřišti patřil Babka, a to v našem rozpoložení Bavorovicím bohatě stačilo. Do konce soutěže se spíš budeme snažit tým stabilizovat."

ČT. DVORY – J. HRADEC B 2:0. Robert Čepička, trenér Čtyř Dvorů: „Vítězství je pěkné, ale v první půli se procházela na sluníčku po hřišti jedenáctka turistů, což mi vadilo. Hradec si asi přijel pro bod, ale vycítil, že by mohl mít na víc, dvakrát jsme vykopli míč z prázdné brány! O poločase jsme udělali poradu, po deseti minutách jsme přepnuli a měli od té chvíle hodně navrch. Jak to ale bývá, gól jsme dát nemohli… Naštěstí máme Milana Staňka, který se trefil z trestňáku, a z brejku jsme potvrdili výsledek druhým gólem. V Chýnově to bude zajímavé, protože na podzim má také slušné výsledky."

N. VES/BRLOH – HRDĚJOVICE 1:0. Jaroslav Čížek, asistent Hrdějovic: „Ze zápasu jsme měli trochu obavy, protože předtím jsme tam dvakrát dostali nátěr. Tentokrát jsme zahráli lépe – sice to efekt nepřineslo, ale výkon byl lepší. V bojovném utkání si za porážku můžeme sami, protože jsme měli dost šancí, ale ani jednu jsme nedokázali využít, zatímco soupeř alespoň jednu proměnil a vyhrál. V sobotu hrajeme doma s vedoucím týmem tabulky – Planou."

LOKO ČB – D. VODA 1:3. Jaroslav Zýka, trenér Lokomotivy: „Dobrá Voda byla od začátku jednoznačně lepší ve všech směrech. Podržela balon, my byli pomalejší a slabší v soubojích. Soupeř zaslouží pochvalu, my nepodali výkon adekvátní derby a tomu, co si pořád dokola povídáme. V derby nám chybělo úplně všechno, proto jen kritika. Vyzdvihl bych jen dva dorostence, Mareše a Kadlece, kteří přes své mládí patří k nejlepším. V dalším kole jedeme do Roudného."

Jaroslav Rambousek, trenér Dobré Vody: „Měli jsme dvě kola půst, nedali v nich ani branku, a tak jsme jeli na Lokádu s cílem bodovat. Domácí nemají na jaře oslňující výsledky, věděli jsme také, že to bude pro nás páté derby v řadě; až na Čtyrák už máme všechna za sebou. Kluci hráli zodpovědně, dali jsme dvě rychlé branky v první půli a druhou si pohlídali, takže spokojenost. Tři body budeme chtít potvrdit v domácím utkání s Novou Vsí."

SLAVIA ČB – ROUDNÉ B 2:0. Karel Kladenský, trenér Slavie: „První poločas se hrál sice svižný zápas, ale pouze od vápna k vápnu, bez vážnějších šancí. Po pauze se tempo ještě zvýšilo, do vedení jsme šli my: Po brejku se Hromádka uvolnil ve vápně, byl faul a penaltu proměnil Vondroušek. Následný tlak Roudného jsme přečkali a navýšili vedení po rychlé akci Hejny s Hromádkou, kterou zakončil technickou střelou k tyči Kladenský. V závěru trefil náš Kantor z 25 metrů ještě břevno.Výhry nad kvalitním soupeřem si velmi vážíme."

Libor Šolc, trenér Roudného B: „Utkání rozhodly dvě branky, které dali domácí. My tentokrát měli šancí poskrovnu, a když jsme jeden gól dali, sudí jej nepochopitelně neuznali. Utkání bylo bojovné, plné soubojů."