Na svolání válečné porady s hráči ve čtvrtek nebyl čas, úzké vedení fotbalového oddílu v Horní Stropnici stálo před hotovou věcí a muselo se rychle rozhodnut.

Nakonec uvážilo, že na šanci postoupit ze 2. místa do krajské soutěže kývne, a tak se od srpna bude hrát po letech ve Stropnici znovu I.B třída!

„Rozhodování bylo určitě těžké. Bylo to strašně narychlo. Museli jsme s předsedou převzít zodpovědnost, hráči se to teprve dozvědí. Všichni to neví, protože na to nebyl čas," přiznává funkcionář Hraničáře Jindřich Haňur.

Tým čeká ve vyšší soutěži více kilometrů na cestách a sezona bude náročnější i finančně. Úkolem výboru klubu je, aby nyní prostředky zajistil. „Rozhodli jsme se, že peníze seženeme," přikyvuje Jindřich Haňur. Hlavní slovo měl předseda a zároveň trenér Lešek Szypula. „Dal stanovisko, že jdeme do toho."

Tuhle vstupenku do vyšší třídy „last minute" hraničáři využili, i když připraveni byli tak napůl. „Slyšeli jsme o variantě, že něco takového může nastat, ale spíše jsme se toho hrozili. Když sekretář svazu Karel Franěk zavolal, řekl jsem mu: Tak pěkně děkujeme! Když to usnulo a nic se nedělo, blížil se losovací aktiv, počítali jsme s tím, že budeme hrát dál v klidu okres. Ale když nám to bylo nabídnuto, tak si kluci zaslouží, abychom na postup kývli. Hráli dobře, tak proč jim tu možnost nedat?"

Jindřich Haňur se na I.B třídu sám těší. „Můžeme ukázat Stropnici lepší fotbal, než se hrál v okrese," vysvětluje činovník klubu z Novohradských hor.

Do krajského přeboru nakonec postupuje ze 2. místa Olešník, Ledenice (skončily druhé za Ševětínem) postupují do I.A,  Trhové Sviny se rozhodly zůstat v I.B třídě.

Okresní přebor si po krátké pauze zahraje Neplachov. Ve třetí třídě Českobudějovicka se proti původnímu návrhu Slovan Černý Dub přesune do skupiny A, a vzniknou tak dvě skupiny o jedenácti účastnících. Nejnižší čtvrtá třída mužů bude v pondělí na aktivu rozlosována s osmi týmy.