Fotbalisté Táborska před týdnem ve Frýdku neuspěli, avšak předtím doma rozdrtili Sokolov 5:1.

Na tento zápas by svěřenci trenéra Romana Nádvorníka proti Vítkovicím chtěli navázat. „Já si myslím, že ani ve Frýdku nehráli tak špatně, bohužel jsme tam tři minuty před koncem udělali zbytečnou chybu a tím zápas prohráli,“ poznamenal trenér Táborska, výkon svého mužstva předtím doma proti Sokolovu ale označil za optimální. „Určitě bychom na tento zápas rádi navázali i proti Vítkovicím,“ potvrdil.

Do sobotního zápasu půjde Táborsko v plné síle. „S výjimkou Myslivečka je marodka prázdná, měli bychom všechny hráče mít k dispozici,“ vyzdvihl Nádvorník, dle něhož má zápas s Vítkovicemi velkou důležitost. „Chceme získat tři body, které by nás posunuly z pásma sestupu blíže ke klidnému středu tabulky,“ zdůraznil kouč FCT.

Jakub Pešek po zápase s Varnsdorfem odpovídá na dotazy Deníku.
Takových soubojů je v zápase dvacet, zlobil se HorejšAčkoli se fotbalistům Dynama na jaře nedaří, před nedělním šlágrem s Příbramí si hráči věří. „Čeká nás velice silný soupeř, právě to by ale pro nás měla být nejlepší motivace. Pro oba týmy to bude hodně důležitý a hodně prestižní zápas. My budeme chtít uspět, konečně tu nepříjemnou sérii zlomit a začít nějakou vítěznou šňůru,“ podtrhl Jakub Pešek, jenž ve středu s Varnsdorfem jeden gól dal a na druhý nahrál. „Je dobře, že se hraje jen čtyři dny po nevydařeném duelu s Varnsdorfem, aspoň se hned soustředíme na Příbram. Času na to, abychom se zregenerovali a na zápas se důkladně připravili, máme dost, tak na to skočíme a věřím, že to zvládneme,“ dodal Pešek.

Trenér David Horejš se k duelu s Varnsdorfem vracet nechce. „Mrzí mě, jakým způsobem jsme o vítězství přišli, je to ale už za námi, teď máme další zápas a do něj musíme jít s chladnou hlavou,“ zdůraznil kouč Dynama, jenž už může počítat s Patrikem Čavošem, jenž ve středu pro karty chyběl.

Hráči Dynama po Varnsdorfu byli hodně skleslí, dle Horejše ale emoce jistě už vychladly a proti Příbrami jeho svěřenci půjdou patřičně nabuzeni. „V neděli nás čeká velice těžký zápas, jsem ale přesvědčen, že byť někteří hráči nejsou v optimální pohodě, určitě mají na lepší výkony. Potřebovali jsme s Varnsdorfem vyhrát, jistě by nám to pomohlo do dalších zápasů, ale věřím, že se z toho zklamání otřepeme, zapomeneme i na pocit křivdy a že jsme schopni doma s Příbramí uspět,“ uzavřel trenér Dynama.

Jakub Navrátil se raduje ze svého gólu na 3:0. Táborsko - Sokolov nakonec 5:1.
Byl to pro nás snový zápas, liboval si NádvorníkJenže Příbram má formu a potvrdila to i ve středu vítězstvím ve Vlašimi 4:0. „Zase jsme si o jedno kolo prodloužili svůj sen o postupu do první ligy,“ vyzdvihl trenér Josef Csaplár, jenž chce tři body i z Č. Budějovic. „Chceme-li postoupit, v hlavách nesmíme rozlišovat, jestli hrajeme doma nebo venku,“ uvedl příbramský kouč.

Fotbalisté Dynama v neděli s Příbrami nastoupí ve speciálních „bazalkových“ dresech a podpoří tak Centrum Bazalka – stacionář pro děti s postižením. „Už dopředu si fanoušci zakoupili kompletní sadu těchto dresů a výtěžek z tohoto prodeje půjde právě na konto Centra Bazalka,“ sdělil Deníku marketinkový manažer Dynama Radek Papáček, dle něhož se těchto speciálních dresů prodal rekordní počet. „Za to fanouškům velice děkujeme,“ vyzdvihl Papáček a dodal, že hráči Dynama proti Příbramí budou mít na dresech originální jmenovky, které jim fanoušci sami vybrali.