Sparta Praha B – FC MAS Táborsko 3:1 (1:0)

Branky: 4. Dudl z penalty, 49. Novotný, 70. Sejk – 49. Čapek, rozhodčí: Lerch, hráno bez karet a bez diváků.

Sestava Táborska – I. poločas: Pecháček – Fernandes, Navrátil, Minkevics, Brito, Vozihnoj, Liepa, Boula, Icha, Zeronik, Pinc.
II. poločas: Zadražil – Havrda, Dybala, Penc, Janošík, Pavlík, Icha (65. Yaya Touré), Holiš, Plachý, Zezula, Čapek.

V nominaci Táborska na úvodní duel Zimní Tipsport ligy se objevila spousta testovaných noviců ze zahraničních i domácích zdrojů. Do první půle naskočili ze stálého podzimního kádru pouze brankář Pecháček, obránce Navrátil a záložníci Vozihnoj, Boula a Icha.

Vinou boje pořadatelů se sněhovou nadílkou rozehráli oba soupeři zápas s půlhodinovým zpožděním a pro Táborsko začal prachbídně. Už po dvou minutách vyrobili první hrubku v rozehrávce a faul Ichy v pokutovém území naservíroval Pražanům penaltu. Pecháček sice vystihl směr Dudlovy exekuce, přesto však míči v cestě do sítě nezabránil – 1:0. Sparta měla hru pod kontrolou i v následujících dvaceti minutách. Navýšení skóre se ale nedočkala, navzdory dvěma zaváháním Pecháčka při odkopu, nebezpečné střele Flaka zpoza vápna a hrubce Fernandese nedočkala. Poté se hra vyrovnala a brankáři Kotkovi skončila dovolená. Ve 33. minutě měl po rohovém kopu poměrně blízko k vyrovnání Pinc, míč ale skončil mimo. Tentýž hráč Táborska se o šest minut později ocitl v největší šanci prvního poločasu, jeho hlavičku po centru Vozihnoje ovšem parádně vyrazil na rok Kotek.

Pro druhý poločas přichystal trenér Brožek téměř kompletní novou jedenáctku. Na hřišti zůstal jen Icha, i jeho ale později vystřídal hráč z Pobřeží Slonoviny se slavným jménem Yaya Touré. Děj druhé půle odšpuntovala pohotová střela Havrdy, se kterou si ale střídající sparťanský brankář Benada poradil. O necelé dvě minuty později ovšem její autor vyslal hrozivou zpětnou přihrávku, vyběhnuvší brankář Zadražil byl u míče později než Novotný, jenž pohodlně do prázdné branky zvýšil na 2:0. Jihočeský tým ovšem tentokrát přispěchal s bleskovou odpovědí, kdy agilní Plachý v soupeřově vápně posunul míč na Čapka a táborský forvard dostal svůj tým střelou k tyči zpět do kontaktu – 2:1. Zápas se nakonec dočkal ještě jedné změny skóre. K radosti lavičky Sparty se o ni postaral v 70. minutě Sejk, který po krásném centru Flaka předskočil Zadražila a ustanovil konečné skóre 3:1. Na tomto výsledku už nic nezměnila ani nebezpečná hlavička Havrdy, ani tutovka domácího Novotného, jenž tentokrát minul prázdnou branku Táborska.

Miloslav Brožek, trenér FC MAS Táborsko: „Z výsledku jsme samozřejmě zklamaní, ale jinak měl zápas hlavně ve druhém poločase velmi dobré tempo a snesl kvalitní kondiční parametry. Především v první půli nás provázelo hodně nepřesností a naše hra byla strašně pomalá. Hodně přihrávek směřovalo dozadu, a já říkám, že připravení hráči dozadu nehrají. Tady se bohužel ukázalo, že někteří připraveni nebyli. Navíc se dá říct, že pokaždé, kdy jsme se nadechovali k tlaku, nechali jsme si dát gól po vcelku naivních chybách. Jedná se ale samozřejmě o přípravu, která nám ukázala, se kterými hráči můžeme dál pracovat. Už v neděli nás čeká další utkání, takže se rozhodneme, koho á cenu tady držet a s kým se rozloučíme.“

V neděli 10. ledna od 10.30 hodin hraje FC MAS Táborsko v Zimní Tipsport lize s Duklou Praha.