Z jihočeského tandemu doma zakončí sezonu fotbalisté FC MAS Táborsko, kteří na stadionu v Kvapilově ul. hostí Hradec Králové.

Půjdou do zápasu v klidu, bod jistoty k záchraně získali ve Varnsdorfu už před týdnem. „Byl to tak trochu infarktový zápas. Měli jsme tři gólové šance, které jsme neproměnili, pak jsme inkasovali hloupý gól z akce, na kterou jsme se připravovali celý týden. Bohužel Mrsić trochu zaspal, takže jsme šli trošičku do kolen, ale myslím, že mužstvo ukázalo obrovský charakter, protože pracovalo, vytvářelo si gólové šance a bojovalo až do konce,“ ocenil výkon svého týmu trenér Roman Nádvorník, jehož svěřenci sice ke konci zápasu nedali penaltu, ale v závěru Musiol stihl vyrovnat. „Díky uhranému bodu jsme se zachránili, takže pocity jsou fantastické, máme klid a poslední zápas s Hradcem doma si už můžeme užít bez stresu ze sestupu,“ oddechl si trenér Táborska zhluboka.

S klidem mohou jet v pátek na Žižkov i fotbalisté Dynama. „Máme však potíže se sestavou, protože na marodku, kde jsou dlouhodobě zranění Wermke a Sajčič, se přidal s poraněným ramenem brankář Jindřich Staněk a na problémy s kolenem si stěžoval Filip Hašek,“ vraštil čelo trenér David Horejš. Ten naopak k dispozici už bude mít Jiřího Kladrubského, jenž proti Třinci pro žluté karty stál.

„Žižkov bude těžký soupeř, má v týmu celou řadu velice zkušených fotbalistů v čele s Košťálem, Švejdíkem a dalšími hráči, kteří mají za sebou i starty v první lize,“ upozornil Horejš. „Nic to ale nemění na tom, že bychom se v posledním zápase chtěli se sezonou rozloučit kvalitním výkonem,“ zdůraznil trenér Dynama.

Doma se v sobotu představí obě jihočeská třetiligová mužstva: Písek už dopoledne od 10.15 hod. hraje s Převýšovem, Čížová přivítá ve 13.30 hod. Litoměřicko.

V lize juniorů jednadvacítka Dynama už letošní sezonu zakončila, zato devatenáctku Dynama v I. lize dorostu čeká v sobotu dopoledne na Složišti velice důležité střetnutí, ve kterém se doma střetne s Olomoucí. Hosté jsou v tabulce třetí, zatímco mladíky Dynama dělí na třináctém místě od sestupové příčky jediný bod. Začátek utkání je na Složišti zítra v 11 hodin.