Na úvodním tréninku už chyběli Tomáš Valenta (zamířil do pražského Motorletu) a Roman Wermke (vrátil se do Dynama). Ze Střeleckého ostrova naopak přichází na půlroční hostování záložník Jakub Pařízek a novou tváří je i brankář Lukáš Hejníček (začínal v Dynamu a naposled chytal v Rakousku).

V prvním přípravném zápase hraje FC Písek ve středu doma s divizním béčkem Dynama (17), příští středu hostí devatenáctku Příbrami, ale na 1. srpna plánovaný zápas se Spartou B odpadá (mladíci Sparty mají karanténu a své soustředění v Písku odřekli).

Fotbalisté Táborska, kteří se po roční odmlce vrátili do II. ligy, o víkendu hráli s béčkem Dukly Praha 3:3, když dle trenéra Miloslava Brožka do půle měli několik šancí zápas rozhodnout.

„Góly od Dukly jsme dostávali zadarmo, máme nedostatky v defenzivě, víme o tom a řešíme to. Druhou půli jsme soupeře opticky tlačili, ale hráli jsme pomalu a měli spoustu ztrát míčů. Zápas pro nás měl spíše tréninkovou hodnotu. Testovali jsme Portugalce Machada, jenž hrál druhou portugalskou ligu, ale už je pryč, jeho stav připravenosti nebyl na patřičné úrovni,“ dodal trenér Táborska, jehož svěřenci ve středu hrají další přípravu v Soběslavi (18).