Fotbalový kvapík předvádějí v přípravě hráči Táborska. Začali s ostrým tréninkem a hráli v Písku s ligovými Teplicemi (0:3).
V přípravě se často budou setkávat s kvalitními celky. Zahrají si s Příbramí, na řadu přijde také derby s českobudějovickým Dynamem.
Táborsko tedy odehrálo první přípravný duel ve středu. Premiérově pod trenérskou taktovkou Kamila Tobiáše. Ten nahradil Romana Nádvorníka. „Samozřejmě musíme zapracovat také na fyzičce, ale příprava je krátká a budeme hodně pracovat na taktických věcech,“ říká Kamil Tobiáš, který už má za sebou prvoligové angažmá v Příbrami.

Bude pro vás teď prioritní fyzická kondice hráčů? Budou dostávat hodně do těla? Mají se čeho obávat?
Začínáme ve stejném termínu jako většina týmů. Jak jsem říkal, k fyzičce připojíme i taktiku. Pracovat musíme na obou věcech.

Jaký je plán fotbalové letní přípravy, mění se po odchodu trenéra Nádvorníka?

Plán jsme zachovali, od Romana to bylo dobře naplánované, takže konkrétních změn je minimum.

Jaké jsou změny v kádru? Koho jste zařadil do kolonky odchody, kdo naopak do Tábora před novou druholigovou sezonou přijde?
Zatím žádné změny nejsou, ale může se stát, že nám někdo odejde.

Zatím ale žádný konkrétní pohyb v kabině? Nezmíníte žádný odchod nebo příchod před prvním týdnem?
Každopádně budeme několik nových hráčů zkoušet a uvidíme, jak se prosadí.

Táborsko bojovalo v ročníku 2017/18 o klidnou záchranu, jaké ambice bude mít v sezoně 2018/19?
Žádný konkrétní cíl jsme si nedávali, ale určitě bychom se chtěli vyhnout záchranářským bojům a pohybovat se v klidném středu tabulky.

Každý trenér má v týmu hráče, o které se může opřít i v době, kdy se třeba nedaří. Kdo teď vytvoří osu týmu FC MAS Táborsko?
Osu určitě budou tvořit zkušenější hráči Toma, Navrátil, Kučera, Nešický a Musiol, ale máme v týmu i mladší hráče, kteří jsou schopni manšaft táhnout.

Z postu ředitele klubu odchází Tomáš Samec? Je to pro vás, jako pro hlavního trenéra, veliká komplikace?
Tomáš odchází z výkonné pozice, ale ve vedení klubu nadále zůstane, takže pro mě, ani pro klub to není žádný problém.

Jméno Tobiáš bylo dlouhé roky spojeno s Dynamem České Budějovice. Pavel nebo Kamil. Generální manažer českobudějovického klubu Martin Vozábal zase pochází z Tábora, jaká je spolupráce mezi oběma kluby?
Na spolupráci mezi kluby se musíte zeptat vedení. Co se týče jmen Tobiáš a Vozábal, tak to je fotbalový život, člověk je jednou doma, jindy na druhé straně republiky, tak to prostě je. V naší práci si nevybíráme místo, člověk reaguje na nabídky, které přijdou a já jsem moc rád, že můžu být v Táborsku.

Co váš otec? (Pavel Tobiáš – bývalý hráč a trenér Dynama České Budějovice). Prý tráví hodně času na chatě na Lipně. Když je vám jako trenérovi nejhůř, nezajdete za ním pro radu?
S tátou se o fotbale samozřejmě bavíme, ale určitě to není tak, že mi říká, co mám dělat.

On prošel několika ligovými kluby, neradí vám, koho a kam máte vyzkoušet, jak a kdy a co udělat?
Už vzhledem k tomu, že se kvůli nedostatku času vídáme málo, tak se při návštěvách spíš věnujeme rodinným záležitostem a táta se snaží užít si vnoučata, než abych ho otravoval s fotbalem.