Po zápase tudíž hráči Dynama odcházeli s hlavami dole a hodně smutný byl i jeden z nejzkušenějších hráčů týmu Ivo Táborský, jemuž ani vstřelený gól nijak náladu nevylepšil.

Dostat doma pět gólů, to jste asi nečekali…
Samozřejmě, že ne. To nikdy nečekáte, v žádném zápase… Bohužel tentokráte jsme to dozadu nezvládli. Nejen obrana, ale v té defenzivní části jsme propadli jako celé mužstvo. Devatenáct předchozích utkání, nebo kolik jich bylo, jsme dozadu zvládli, takový kotel jsme v sezoně dostali prvně. Navíc na domácím hřišti, to mrzí tím víc. Olomouc zvítězila zaslouženě, i když na druhou stranu, oni do čeho kopli, z toho dali gól. Prakticky každou šanci, kterou měli, taky proměnili. I proto, že my tam dělali naivní chyby a Olomouc je tým, který to umí potrestat.

Přitom dát dva góly Olomouci, která dostala v soutěži daleko nejmíň gólů ze všech týmů, to není tak špatné…
To jistě ne. A kdybych dal penaltu, byly to tři góly, a to je v zápase s Olomoucí velice dobrý počin. Jak už jsem ale říkal, nezvládli jsme to dozadu, a proto je výsledek takový, jaký je…

Co k té vaší penaltě?
Penalta z mého pohledu byla zcela jasná. A jak už jsem říkal do televize, penalta se může neproměnit, to už se stalo i těm nejlepším hráčům. Jenže z mé strany byla chyba, že jsem na tu penaltu vůbec šel. Je nepsané pravidlo, že faulovaný hráč na penaltu chodit nemá, já to přesto chtěl zlomit. Bohužel se mi to nepovedlo.

Vypadalo to, že jste čekal na pohyb gólmana?
To ne, chtěl jsem to dát po zemi, jenže on jak je veliký, tak se tam natáhl.

Nechtělo to víc důrazu?
Rozhodně. Kdybych dal větší ránu, asi by to neměl. Sice tam skočil už dopředu, ale kdyby to byla větší rána, zřejmě by to gól byl.

Spravil jste si pak aspoň trochu chuť, když jste dal gól ze hry a snížil na 2:4?
Na minutu ano… Spravil jsem si chuť, ale jen na minutu. To je další věc, kterou jsme nezvládli. Hned, jak jsme dali gól, dala ho i Olomouc… My sice máme v týmu pět zkušených kluků, ale taky pět, jimž je dvacet, jednadvacet, těm ty zkušenosti chybí. Musíme to sladit, aby se nám takové věci nestávaly. My pětkrát dostali gól v devadesáté minutě a teď zase, když dáme branku, hned gól taky dostaneme…

Vy jste měl i další šanci, když jste střílel k tyči, ale Buchta tam zase byl včas…
Těch šancí jsem měl ještě víc. Třeba po rohu zprava, kdy mi tu ránu někdo zblokoval. Nebo zleva, kdy jsem to špatně vyřešil, chtěl jsem to dávat po zemi, ale skočilo mi to, tak mi to šlo nahoru. Chce to víc klidu ve finální fázi, byť i tak, s Olomoucí si vytvořit tolik šancí, to jde. Jenže dozadu jsme selhali.

Nehrálo svou roli to, že hned na začátku musel odstoupit zraněný Čermák?
Já si myslím, že Hális (Jan Jála -pozn.) odehrál super zápas. Na to, že tak narychlo šel do rozehraného zápasu a na to, jak je mladý, odehrál to výborně. Byť Adrian chyběl, Hális to zvládl super.

Co ta situace před gólem na 0:2, kdy sudí při vašem rohu odpískal sporný ofsajd?
Žádný ofsajd to nebyl, to hlavičkoval jejich hráč. Ale nebudu to hrotit, chyby dělá každý – já nedal penaltu a rozhodčí tu hlavičku neviděl. Ofsajd to nebyl a my místo toho, abychom třeba gól dali, jsme ho dostali… Je to ale pryč, musíme se dívat dál a hned ve Frýdku uspět.

Juniorská liga: Dynamo ČB – Jablonec 1:4 (0:2)

V dohrávce juniorské ligy mladíci Dynama se do hry dostali až v závěru první půle, kdy ale už prohrávali 0:2. Velkou šanci na kontaktní gól měli ve 37. min., kdy Collin trefil zblízka tyč a z následné dorážky Blažek překopl zblízka odkrytou branku. Tyč trefil po půli i Škoda, pak ale byl Kadlec vyloučen a v přesilovce hosté přidali další dva góly.
Branky: 60. Havel (11) – 9. a 31. Jelínek, 84. Štěpánek, 89. Bulíř. ŽK: Kadlec, Collin (74. Kubata) – Novák. ČK: 78. Kadlec. Diváci: 50. Rozhodčí: Váňa – Vít, Kubec. Dynamo: Rotbauer – Škoda, Tomášek, Havel, Jenne – Frnoch (85. Rottenborn) – Kadlec, Bálek, Collin, Blažek – Fišer (46. Smetana).