Svou pozici si naopak porážkou v Plané nad Lužnicí nikterak nevylepšil Ševětín, a ani Lokomotiva, která nezvládla důležitý duel o záchranu  ve Velešíně. „Situace je vážná," shodují se trenéři obou mužstev.

PLANÁ – ŠEVĚTÍN 1:0. Miroslav Čížek, trenér Ševětína: „Byl jsem hodně nespokojen, protože na tak slabý tým, jako jsme narazili tentokrát, těžko znovu narazíme. Trochu nám chybělo srdíčko a týmový duch, aby bylo více znát, že jdeme za vítězstvím. Některé naše opory nehrály tak,  jak zahrály minulý týden proti silným Katovicím a jak bych si představoval. Pak dostaneme ze zbytečné penalty gól a přijedeme o všechny body… Situace je vážná, ale máme doma dva zápasy, které bychom měli zvládnout. Poslední kolo na Sokole v Sezimově Ústí asi bude vabank."

D. BUKOVSKO – VODŇANY 4:0. Pavel Kohout, trenér Dolního Bukovska: „Výsledek vypadá hodně pěkně, ale musím říct, že pro Vodňany je hodně krutý. Začátek nám vyšel perfektně, po dvou gólech nás ale hosté začali přehrávat a do konce poločasu nám zatápěli. Měli tři jasné šance, při kterých nás vyloženě podržel brankář Suchý. Druhý poločas se hrál vyrovnaně, soupeře se nám povedlo zlomit třetí brankou. Vše se odvíjelo od toho, že my své šance proměňovali, i když ne všechny, zatímco soupeř v koncovce zklamal. Jinak se hrál vyrovnaný zápas. Vyzdvihl bych brankáře a střelce Richarda Mach, jenž se vrátil na hrot útoku a dal dva góly. Mužstvo podalo kolektivní, bojovný výkon – takhle se hraje o záchranu."

HRADIŠTĚ – OLEŠNÍK 3:3. Jiří Komrska, trenér  Olešníka: „Do Hradiště jsme jeli s improvizovanou sestavou, protože pět hráčů bylo na marodce, takže jsme extra výsledek nečekali, a kdyby nám někdo řekl, že získáme bod, asi bychom jej brali. Ale v prvním poločase jsme předváděli aktivní hru,  dali jsme dva góly, nastřelili jsme břevno a jeden gól nám rozhodčí neuznal. Ve druhé půli jsme upustili od naší hry a přizpůsobili se domácím, kteří nakopávali balony. Přesto jsme po standardce a vlastním gólu od 60. min. vedli 3:0. Za tohoto stavu by i tým plný mladíků měl být schopen výsledek ubránit. Hloupými chybami při bránění jsme to nedokázali, i tak  ale jsem spokojen s tím, jak hráči bojovali."

TÝN – BERNARTICE 3:2. Vladimír Švec, trenér Týna: „Začali jsme náporem a hned v 5. min. šli do vedení brankou Pomijeho. Další branka přišla v 15. min., zase Pomije zvýšil. Soupeře jsme v prvním poločase přehrávali, náš útočník šel sám dvakrát na branku a nedal. Soupeř zahrozil jenom jednou, možná dvakrát po našich zbytečných chybách, kdy nás gólman Vachuta podržel. Soupeř ve druhé půli vystřídal tři hráče, chtěl něco s výsledkem udělat. Ale dali jsme mu třetí branku a kluci si mysleli, že už se nemůže nic stát. Dlouhými balony nás soupeř dostal pod tlak a málem jsme si zbytečně zkomplikovali jasný zápas. Druhá půle byla vyrovnaná, celkově jsme si ale zasloužili vyhrát."

HRDĚJOVICE – T. SVINY 5:2. Miroslav Turek, asistent Hrdějovic: „První poločas pro nás dopadl prohrou 1:3; hráči jako by si mysleli, že když jsou Trhové Sviny na sestup a mají minimum bodů, tak to půjde samo. Ale nešlo –  a o přestávce proto byla v kabině bouřka. Proházeli jsme sestavu a během dvaceti minut jsme celé utkání otočili na 5:2. Za druhý poločas zasloužené vítězství, ten první ale byl podle mne tragický."

Jan Gažák, asistent T. Svinů: „V Hrdějovicích jsme měli  vyhrát, do 60. minuty jsme byli lepší. Vstup jsme měli výborný, šest minut drželi domácí na půlce, měli jsme možnosti,  ale pak přišel roh a po chybě brankáře jsme si dali vlastní gól! Ale byli jsme jednoznačně lepší, otočili jsme skóre, měli další příležitosti, a kdybychom o půli 4:1 vedli, bylo by to spravedlivé. Že pro nás výsledek dopadl špatně, ovlivnilo nucené střídání našeho střelce a zbytečné vyloučení  stopera Petra, po kterém nám docházely síly, soupeř nás pak přehrál."

D. VODA – ROUDNÉ 2:2. Zdeněk Frolík, předseda D. Vody: „Remíza je, myslím, spravedlivá. V desáté vteřině jsme prohrávali po chybě v rozehrávce, zranil se nám hráč (Neubauer, pozn.), naštěstí se nám ve druhé minutě podařilo vyrovnat. Na soupeřův gól z 10. min. jsme odpověděli v 17. min., a tím byly ostré náboje vystříleny.  Dohrávali jsme se sebezapřením s kluky z béčka. Máme spoustu zraněných, už aby se soutěž dohrála a hráči se mohli dát do kupy."

Libor Šolc, trenér Roudného: „Všechny čtyři góly padly v první pětadvacetiminutovce a na obou stranách byly hodně laciné, brankáři neměli čisté svědomí. Domácím jsme byli vyrovnaným soupeřem, remíza je asi spravedlivá. Samozřejmě chceme ještě nějaké body urvat, aby záchrana byla definitivní, ale dá se říct, že na Dobrou Vodu jsme jeli pro bod a odvezli si ho. Bereme jej, i když nás mrzí, že jsme dvakrát vedli a nechali si hloupě dát vyrovnávací gól."

VACOV – SLAVIA ČB 4:1. Karel Kladenský, trenér Slavie: „V dalekém Vacově jsme propadli. Důrazní domácí zcela ovládli první poločas, na jehož konci dali v rozmezí devíti minut tři branky. Navíc jsme přišli o brankáře, který byl vyloučen za faul po špatné malé domů. V deseti jsme hráli mnohem lépe, pomohl i příchod zkušeného Sedláčka.  Góly ve druhé půli padly na obou stranách z penalt. Vacov nám vrátil loňskou porážku i s úroky. Bohužel pro nás zcela zaslouženě."

VELEŠÍN – LOKO ČB 4:0. Jan Koutský, trenér Lokomotivy: „Důležité utkání pro nás bohužel nedopadlo dobře. Vstup jsme měli docela dobrý, s domácími jsme hráli vyrovnaně, ale postupem času jsme začali kupit v obraně jednu chybu za druhou a měli jsme štěstí, že nás soupeř nepotrestal. O poločase jsme prohrávali 0:1 a řekli si, že utkání zvládneme, ale po aktivním úvodu, kdy jsme byli lepší, jsme začali chybovat. Zmar vyvrcholil čtvrtou brankou. Jako tým jsme zápas nezvládli především v obraně, ale ani dopředu jsme si nic nevytvořili, takže jsme po právu prohráli. Musíme vrhnout veškeré síly do zbývajících utkání, protože situace je vážná. Jako první nás čeká středeční dohrávka ve Svinech."

ČT. DVORY – BOROVANY 7:0, Jaroslav Rambousek, trenér Čtyř Dvorů: „Chtěli jsme bodovat, protože tři kola za sebou jsme vyšli naprázdno, což se pod mým vedením ještě nestalo. Nabádal jsem kluky k bojovnosti, protože jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého – Borovany hrají o záchranu. Ale dali jsme dva rychlé góly, hráči se tím uvolnili a hrálo se podle našich not. Výsledek hovoří za vše a pro Borovany je ještě milosrdný, protože byly momenty, kdy jsme šli sami na bránu a ne vždy dokázali šanci využít." K utkání se ještě vrátíme pohledem borovanského předsedy Václava Tůmy v samostatném článku