Dva vyloučení spoluhráči, gól inkasovaný z penalty a bod, který jeho tým zachraňoval v hektickém závěru. Není divu, že kapitán fotbalistů Dolního Bukovska Petr Zahradník byl po emotivním duelu se Suchdolem (2:2) plný dojmů.

Rozhodně měl o čem hovořit, co vysvětlovat. „Hlavně jsme se nepoučili z toho, co bylo minule. V kabině jsme si řekli, že se to nebude opakovat, ale my to ještě zdvojnásobili," připomněl, že k červené kartě z úvodního kola doma přibyly další dvě. Pro Lukáše Chochola (68.) a Kokeše (86.) . „Z naší strany to minule bylo rozhádané, opět jsme se nepolepšili, takže na tom musíme zapracovat. Uvidíme, jak to bude vypadat v dalších zápasech," je zvědav Zahradník.

I když domácí se Suchdolem dvakrát prohrávali o gól a vyrovnat se jim podařilo v 89. minutě, navíc v oslabení, po utkání se žádné oslavy nekonaly. Převládaly rozpaky.

„Dokud jsme nepřišli o vyloučeného hráče, zvyšovali jsme tlak. Bez dvou hráčů už na obrat nebylo. Naštěstí jsme alespoň vstřelili ten vyrovnávací gól," musel Petr Zahradník brát i remízu. „Tak to určitě, jsme za ni nakonec rádi. Ale mohlo to být i jinak, na domácím hřišti jsme chtěli získat tři body!" zdůraznil.

Nekázeň v zápasech podle Zahradníka provází Bukovsko už delší dobu. „Bojujeme s tím," říká na rovinu kapitán. „Nevím, jestli se uklidníme. Vypadá to, že ne… Smířit se s tím ale nemůžeme, protože takhle se hrát nedá," varuje.

Po smolném sestupu z I.A třídy klub bojuje druhým rokem v nižší soutěži. Zaútočí na návrat? „Nevím. Na to je nás, hráčů, docela málo," upozorňuje Petr Zahradník na úzký kádr. „V téhle soutěži se chceme udržet, ale to neznamená hrát někde na spodku. Chceme ukázat, že fotbal umíme," prohlašuje záložník, jenž neúspěchy na trávníku těžko vstřebává. „Každý dnes viděl, co je naše bolest. Zase z toho budu špatný celý víkend. Nevím, jak jsou na tom ostatní kluci, mne to ale trápí," kroutil hlavou.

(Celý článek najdete v pátečním vydání ČB deníku.)