„Do zápasu jsme vstoupili velice dobře a dali jsme rychle i první gól, což jsme chtěli. Počítali jsme totiž s tím, že tu Meteor bude chtít bránit, ale tím, že se nám povedlo dát brzy gól a navíc do poločasu přidat další dva, se hráči uklidnili a hru jsme ovládli," vyzdvihl trenér David Horejš. „Po půli jsme chtěli dát možnost dalším hráčům z kádru, ti do hry přinesli další oživení," ocenil.

Pochválil i soupeře: „Meteor se tady snažil hrát otevřený fotbal a nezalezl dozadu. To se cení, i díky tomu diváci viděli od nás hezké akce i hezké góly. Klukům patří uznání."

Byť vítězové měli celý zápas hru pevně ve svých rukou, několik výborných zákroků měl i brankář Rotbauer. „Za stavu 3:0, kdy jsme naší chybou lehkovážně a zbytečně umožnili soupeři jít do velké šance, nás výrazně podržel," uznal kouč.

Klady ale převážily. „Každé tak vydařené utkání, každý takový výsledek je pro kluky povzbuzením. Dát v lize dorostu devět gólů, to je paráda. S výkonem i výsledkem obrovská spokojenost," shrnul Horejš.

Tým trenérů Davida Horejše a Petra Skály se dostal poslední dobou do velké herní pohody, v pěti zápasech v řadě neprohrál a získal v nich třináct z patnácti bodů! „Do konce podzimu ale zbývá ještě dost zápasů a my i je chceme zvládnout," ujistil Horejš.

V nejbližším utkání I. ligy dorostu devatenáctka Dynama hraje v sobotu opět doma s Brnem: začátek utkání je v pravé poledne ve 12 hod. na Složišti.

Vaněk: Hattrick? Naposled někdy v sedmnácti

Tři góly ve druhé půli zápasu s Meteorem Praha nastřílel osmnáctiletý obránce Filip Vaněk.

Kdy naposledy jste dal v jednom zápase tři góly?

Tak to už je dlouho, někdy v sedmnácti letech. To jsem ale ještě hrál v útoku. V první lize dorostu ještě nikdy.

První gól jste dal až po hodině hry, pak to šlo ráz naráz…

Do půle se mi až tak nedařilo, po přestávce jsem byl posunut dopředu a snažil jsem se za tím gólem jít. Jsem rád, že se mi to povedlo.

Penalta v poslední minutě byla za faul na vás, proto jste si ji nešel kopnout? Mohl jste dát svůj čtvrtý gól…

My máme na penaltu hráče určené. Šel na ni Otep a dal ji, tak to bylo v pořádku.

Jednu tutovku jste neproměnil, právě Ondra Otepka pro vás tu uličku vystavěl vskutku ideálně.

Šel jsem sám na brankáře a měl jsem to dát. To mě trošku mrzí, snad to vyjde příště.

Ostatně 9:0, to je stejně dost…

Myslím, že si nám sedla sestava, že se to ustálilo. Šli jsme herně nahoru a tomu jsem moc rád. Už asi pět zápasů jsme neprohráli, to je skvělé.

Linhart a Jáša v reprezentaci

Dva mladí fotbalisté Dynama byli nominováni do reprezentačních týmů: útočník Zde᠆něk Linhart se v dresu české dvacítky zúčastní turnaje na Kypru, obránce Mikuláš Jáša z dorostu U17 si zahraje mezistátně za Česko proti Německu týmů do 16 let.