„Po nějakých letech se to zase povedlo," pousměje se. „Ale chtěl jsem postoupit s Olešníkem, to měla být má tečka," prohlašuje 46letý veterán, jenž před jarní částí změnil dres a pomohl Ševětínu do I.A třídy.

Zatímco Olešník po sezoně musel čekat, zda bude druhé místo vstupenkou do kraje, Ševětín svou soutěž (I.B) vyhrál a ihned mohl začít slavit.

„Olešník skončil druhý, takže možná bude dvojí postup," prorokoval Hanousek. Nemýlil se. „Jsem rád, že jsem tady dostal šanci. Že mi Jirka Orlíček umožnil, abych tu mohl hrát, a v Ševětíně mě přijali. Ten půlrok se povedl. Spokojenost," hodnotil Miroslav Hanousek své jarní působení.

V zimě chyběl na hlubockém turnaji, ale to ještě nic neznamenalo. „Já už šestý nebo sedmý rok za sebou neabsolvuji zimní přípravu," podotýká. „Zhruba v její polovině došlo v Olešníku k výměně trenéra a nový trenér se mnou jednal na rovinu, řekl mi, že chce přejít na jiný systém a už se mnou nepočítá," dozvěděl se Miroslav Hanousek, že v „lajně" pro klasického stopera nezbude místo.

Jaro bylo za dveřmi, veterán nabídl své služby jinde. „Já končil nechtěl, tak jsem se ozval Ševětínu, protože jsem věděl, že jej trénuje Jirka Orlíček, s nímž jsem kdysi hrával. Zavolal jsem mu, jestli by byl proti, protože to bylo týden před prvním mistrákem," líčí Miroslav Hanousek a kvituje, že jak kouč, tak bratři Novotní mu vyšli vstříc a k návratu do Ševětína dali požehnání. Dobře věděl, že přichází do kolektivu plného ostřílených matadorů, kam zapadne. „I to byl důvod, proč jsem se sám Ševětínu ozval."

Staronový účastník I.A třídy se sejde k letní přípravě v polovině července a záhy zamíří na turnaj do Bavorovic. Letní přestávka tradičně uteče jako voda. „Musím říct, že se budu hodně rozmýšlet, jestli vůbec začít," pravil během postupových oslav Miroslav Hanousek. „Moc času není, spíše se přikláním k tomu, že už nezačnu, ale uvidíme. Trenér zůstává a už jsme vedli na tohle téma rozhovor."

Jiří Orlíček si snadno spočítal, že když Hanousek šéfoval obraně, za dvanáct utkání tým inkasoval jen osm gólů (na podzim 14 zápasů/20 branek). Hráč nijak nezastírá, že si uplynulou část sezony na trávníku užil. „V týmu jsou zkušení kluci, zahráli jsme si výborný fotbal, což jsme potvrdili postupem… Super."

Nezapomene připomenout, že se vrátil na známé místo, přestože v týmu našel jen tři bývalé spoluhráče. „Za Ševětín jsem hrál asi před sedmi lety, za trenéra Widnera."

K Ševětínu pojí Miroslava Hanouska silný vztah, má tam řadu kamarádů. „Jezdím sem hrát už odmala, všechny kluky znám a mohu říct, že se tady cítím jako doma," svěřil se.