Fotbalový útočník Stanislav Tecl je pro malé fotbalisty vzorem. Forvard Plzně dorazil do třeboňského areálu Hliník ve výborné náladě. „Obzvlášť dneska je to paráda," usmíval se na celé kolo.

Fotil se, rozdával podpisy, vyprávěl si s kýmkoli, kdo o to projevil zájem. „Pro koho chceš podpisy? Pro Barču? Napíšeme pro pro Báru, není problém" diskutoval se žadateli o autogram.

Pro Tecla byl den prožitý v Třeboni velmi milým zpestřením konce letošního léta.  „Kluci a holky, co tady hrají,  jsou stejně jako já nadšené," vyprávěl přímo v průběhu jednoho ze zápasů. „V dětských turnajích se radost  z fotbalu se přenese také na všechny  diváky."

Hbitý útočník měl tentokrát v rámci velkého finále spíš společenskou roli, ale při pohledu na hřiště poznamenal: „Jak tady děti vidím, hned bych si taky zahrál."

Málokdo asi ví, že se Tecl  narodil první školní den roku 1990 v J. Hradci. S fotbalem začínal v Herálci. Působil v letech 1998–2001 v mládežnických týmech v Humpolci, odkud v roce 2001 přestoupil do H. Brodu. „Když jsem byl malý, takovéto turnaje vůbec nebyly, je to opravdu velká paráda," uvedl v Třeboni.