Fotbalisté Nemanic ztratili v podzimní části I.B třídy první body, a to dost nešťastně: v Kaplici si nechali dát vyrovnávací gól v poslední minutě.

Ševětínu se nadmíru vydařila premiéra před domácími diváky. Poprvé před nimi nastoupil až ve čtvrtém kole, protože v areálu probíhá rekonstrukce kabin, a jako by chtěl fanouškům dlouhý fotbalový půst vynahradit, nastřílel hostům z Chlumu půltucet!

V dresu Kamenného Újezda projevil herní přehled mladý Jan Váša, jenž se blýskl v Malontech chytrou brankou – obloučkem brankáři.

Famózní návrat do první třídy po letech prožívá nováček z Českobudějovicka, tým SK Planá. Jde od vítězství k vítězství a do Sedlce zamíří v příštím kole s cílem prodloužit úspěšnou šňůru, zatímco domácí budou chtít poprvé v sezoně vyhrát.

MALONTY – K. ÚJEZD 0:3. Vojtěch Brozman, trenér K. Újezda: „Když jsme přijeli, byli jsme překvapeni, že hřiště je pod vodou. Nastoupili jsme jako mistři světa, po osmi gólech v Horní Plané si hráči mysleli, že to půjde samo. Místo toho ale bylo trápení, prvních dvacet minut jsme si nevypracovali šanci a hráli jsme strašný fotbal! Když Svobodný dal první gól, myslel jsem si, že se hra zvedne, ale byla to hrůza. O poločase jsem zase po roce explodoval, v kabině byla velká bouřka, až kluci zírali, ale nemohl jsem to vydržet… Když ani to nepomohlo, přišlo střídání: Poslal jsem na hřiště mladého Vášu (16,5 roku) a Soukupa, který dlouho netrénoval. Ne, že bychom se zlepšili, ale pomohl nám gólman Malont, který vhodil balon k nohám Váši. Ten situaci okamžitě správně vyhodnotil a technicky úžasně provedl, když obloučkem brankáře přehodil! Najednou jsme začali předvádět svoji hru a mohli dát soupeři klidně pět gólů. Trefil se ještě Soukup.  Teď nás čeká nevyzpytatelná Kaplice. Na podzim jsme ještě nehráli na suchu, zase hlásí deštivý víkend, tak uvidíme… Třeba nám to půjde."

KAPLICE B – NEMANICE 3:3. Miroslav Dubský, trenér Nemanic: „Mělo se vyhrát!  Sami jsme si zápas pokazili druhým poločasem. Vedli jsme 3:1, ale nedokázali jsme výsledek udržet. V 9. min. jsme vedli 3:0! V 80. min. domácí snížili na 3:2 a v 90. minutě jsme obdrželi vyrovnávací gól… Soupeř nás přimáčkl a my se neubránili, dva góly jsme dostali hlavou po centrech ze strany. Remíza byla zasloužená. Kapličtí bojovali a bod si zasloužili. Doma s Křemží snad už budu mít k dispozici víc lidí včetně Michala Remty, jenž měl zlomenou ruku z poháru."

VELEŠÍN –  PLANÁ U ČB 0:4. Luboš Pintér, místopředseda Plané: „Ani jsme to nečekali. Jeli jsme na zápas s obavami, protože se nám trochu rozpadla obrana. Chyběli oba krajní beci, museli jsme sestavu předělat, ale dobře to dopadlo. Moc jsme domácí do šancí nepouštěli, zhustili jsme to a soupeře vybrejkovali… Velešín měl tlak, velké držení míče, ale jen kolem vápna. Kromě několika střel z velké dálky se k ničemu nedostal, poločas byl 3:0. Čekají nás tři zápasy pravdy – Sedlec, Zliv a Nemanice. Nevypadá to špatně, ale jednoduché to nebude, musíme pracovat dál."

BECHYNĚ – TEMELÍN 1:0. Zdeněk Hrdina, předseda Temelína: „Jeli jsme na zápas ve dvanácti lidech, takže jsem nastoupil  od začátku, na lavici seděl jen dorostenec. Jsem zklamán přístupem některých hráčů. Musíme si sednout a říct, zda vůbec chceme hrát, nebo ne, protože jedni nezvedají telefon, druzí se omluví dvě hodiny před zápasem…
Soupeř byl též v kombinované sestavě, neměl extra kvalitu, ale na těžkém, nerovném terénu byl o něco lepší. Předvedli jsme špatný výkon. Dostali jsme laciný gól hlavou v 70. minutě. Teoreticky jsme   přesto mohli odvézt plichtu, protože v každém poločase jsme měli jednu vyloženou šanci."

ŠEVĚTÍN – CHLUM 6:2. Václav Chalupa ml., vedoucí Ševětína: „První zápas doma se hrál za pěkného počasí před početnou diváckou kulisou. Hráči k němu přistoupili zodpovědně – do poločasu  jsme vedli po dobrém výkonu 3:0. Po přestávce jsme hned v první minutě inkasovali, ale jinak se zápas odvíjel ve stejném duchu, měli jsme stálou převahu. Dopolední začátek se osvědčil, přišli hráči i diváci. Větší problém s tím asi budou míst hosté… Lukáš Novotný, jenž nemůže chytat kvůli zranění, na dva góly přihrál Michalu Píchovi a poslední šestý dal sám."

D. BUKOVSKO – K. ŘEČICE 1:1. Tomáš Ardamica, trenér D. Bukovska: „Bod doma bereme, ale jen kvůli tomu, že jsme vyrovnali až v nastaveném čase! První poločas jsme špatně začali, naší hře chyběl pohyb a spoustu situací jsme dohrávali tím, že jsme se dohadovali s rozhodčími. Až druhou půli jsme měli stálou převahu, ale gól ne a ne dát, šance jsme řešili ukvapeně. Nastřelili jsme břevno, dvakrát hosté vykopávali z prázdné brány. Gól padl až v první nastavené minutě, proto po zápase bereme i remízu."

Kompletní ohlasy najdete ve středečním vydání Českobudějovického deníku!