V jejich dresu o víkendu zavítal na Střelecký ostrov, kde nováček III. ligy zdolal strakonickou farmu Dynama 1:0. Po utkání mu do štěchovické kabiny přišel poblahopřát k čistému kontu i kouč druholigového Dynama Pavel Hoftych, jenž ho v Bohemians trénoval.

Klokanům jste pomohl k návratu do I. ligy, byl jste dlouholetou oporou, u týmu jste ale skončil. Proč se tak stalo?
V Bohemians mi vypršela smlouva, kterou jsme kvůli jistým okolnostem neprodloužili, a proto jsem skončil ve Štěchovicích a hraji ČFL.

Nezvažoval jste možnost chytat nejvyšší soutěž někde jinde?
Já preferoval odchod do zahraničí. Nabídky, které jsem dostal, mi však nevyhovovaly, protože mám v Praze pracovní aktivity a taky dítě. Proto jsem kývl na nabídku Štěchovic.

Proč jste si vybral právě mužstvo nováčka ČFL?
Především to mám kousek od baráku. Navíc je tu výborná parta a dobré vedení . Člověk se tady cítí jako v rodinném prostředí. Prostě se mi ve Štěchovicích líbí.

Jaké byly vaše představy o zahraničním angažmá?
Měl jsem nabídky z různých zemí vesměs z první ligy. Není ale vůbec jednoduché najít dobré angažmá, protože všude se šetří a taky už mám jiné priority. Především rodinu a práci, a proto jsem se takto rozhodl.
Nyní jste spokojený, ale v Bohemians jste prožil kus fotbalového života. Odchod asi nebyl jednoduchý…
Odchod z Bohemky mě pochopitelně mrzí. Hlavně ale způsob, jakým k tomu došlo. Jednou k tomu ale dojít muselo a beru to tak, že život jde dál. Na Bohemku budu vzpomínat jenom v dobrém a stále zůstávám jejím fanouškem.

Co říkáte dosavadním výsledkům klokanů?
Začátek byl strašidelný. Myslím, že Bohemka v úvodních zápasech platila nováčkovskou daň. Už se ale otrkává, výkony jdou nahoru a i body určitě začnou přibývat. Věřím, že kluci nebudou mít problémy se záchranou.

Jak jste si v Českých Budějovicích zachytal proti Strakonicím?
Ve skutečnosti jsem moc práce neměl. Zapotil jsem se vlastně akorát při nedorozumění s vlastním obráncem při malé domů. To byl snad jediný můj zásah v utkání. Podařilo se nám dodržet stanovenou taktiku a Budějovice se nedostaly do žádné vyloženější šance. My jsme naopak mohli vyhrát i vyšším rozdílem, kdybychom využili ještě nějakou z dalších příležitostí, které jsme měli.

Budějovice zřejmě říkáte záměrně? Neberete to tak, že jste hráli se Strakonicemi?
Určitě ne. Každý ví, že se jedná o farmu Dynama a že tu ze Strakonic vlastně nikdo není.

Asi jste čekal, že si proti rezervě Dynama zachytáte v dresu nováčka soutěže víc?
Takový už je někdy fotbal. Počítáte s tím, že si hodně zachytáte a pak stojíte v bráně a jste skoro bez práce. Jindy je to zase obráceně. V každém případě mě těší, že jsme nedostali gól a vyhráli jsme.

Jak vidíte svou další fotbalovou budoucnost?
Já žiji přítomností a příliš to neřeším. Hostování mám do konce roku a co bude dál, se uvidí.