Fotbalový Lafi Cup se v Dubném konal už počtvrté. Uspořádal ho bývalý reprezentant David Lafata. „Je dobře, že se děti zase vrátily na sportoviště, tak nejlépe získají imunitu,“ vyprávěl kanonýr, který v národním týmu zaznamenal 9 gólů.

Lafata z pozice trenéra domácího Dubného pečlivě sledoval své nástupce. „Trochu mi cukají nohy,“ smál se, když viděl útočníka, který běžel sám na branku a vystřelil ránu vedle. Své svěřence z Dubného taktikou nesvazoval. „Vůbec ne,“ kroutil hlavou. „Je důležité, ať hlavně hrají. Ať zápas skončí klidně dvacet nula.“

Fotbalový turnaj dětí v Dubném. Pořadatelem je David LafataFotbalový turnaj dětí v Dubném. Pořadatelem je David LafataZdroj: Deník/ Kamil Jáša

Fotbalový turnaj si za čtyři roky získal popularitu. „Hlásí se nám i další družstva, ale čtyřiadvacet týmů je na tento turnaj tak akorát,“ uvedl David Lafata. Místopředseda OFS Č. Budějovice Jiří Malý doplnil: "V okrese potřebujeme rozhodčí, domluvili jsme se s Davidem Lafatou, proto tady na turnaji pískají mladí sudí, budeme rádi, když u toho zůstanou." 

A ještě pozoruhodný moment. Na organizaci se podílely i maminky. „Napečou dobroty, to je každoroční zpestření našeho turnaje,“ smál se David Lafata s plnou pusou vynikající kremrole.

Výtěžek z tunaje pošlou pořadatelé na pomoc některému z moravských mládežnických klubů, které postihlo tornádo."Tak jsme se domluvili, naším turnajem chceme i pomáhat," doplnil sympatický fotbalový kanonýr a jeden z nejlepších jihočeských fotbalistů všech dob.

Mladší žáci: 1. Křemže, 2. Dubné, 3. Lipí.

Starší přípravka: 1. Neumětely, 2. Křemže, 3. Dubné.

Mladší přípravka: 1. SKP ČB, 2. Dubné, 3. Lomnice nad Lužnicí.

Benjamínci: 1. Lomnice, 2. JFA, 3. Dynamo České Budějovice.