Penalty kopaly oba týmy už během zápasu. V normální hrací době i v prodloužení. Nakonec o postupu Soběslavi rozhodl až závěrečný penaltový rozstřel. Podívejte se na video, střelci kopali brilantně.

V pohárovém utkání se pod hlubockým zámkem hrál výborný fotbal. Domácí Hluboká přehrávala hosty ze Soběslavi, kteří dorazili v oslabené sestavě, ale protože hrají vyšší soutěž, byli v roli favorita. Základní hrací doba přinesla hlubocké vedení, soběslavské vyrovnání.

Krasobruslařská dvojice Martin Bidař - Barbora Kucianová v Českých Budějovicích
Martin Bidař a Barbora Kucianová. Pár s olympijskými ambicemi je v Budvar aréně

"Škoda, že to kluci neudrželi," glosovali průběh utkání diváci, kterých se na útulném stadionu přímo pod zámkem sešel velmi solidní počet. První gól zařizoval Kadlec, střílel Rubick. Za Soběslav vyrovnával vyrovnával po Vaňkově centru Vítovec.

V prodloužení se stav 1:1 nezměnil, a tak došlo na penaltový rozstřel. Podívejte se na video, které přikládáme k tomuto článku, jsou na něm všechny penalty. Uznejte sami. Střelci moc šancí brankářům nedali.

Mimochodem, hlubocký patriot  a manažer Karel Vácha, který je historicky nejlepším střelcem Dynama České Budějovice (55 gólů) a hráčem s třetím nejvyšším počtem prvoligových startů (180), kopal v kariéře tři penalty. Tři proměnil. Gól od hlubockého snipera dostal i Petr Čech! Mrkněte na video, podívejte se, jak penalty zahrávali fotbalisté v rozstřelu o postup v Mol Cupu.