V předposledním kole Gambrinus ligy se fotbalisté Dynama v sobotu od 15 hodin představí v Liberci.

A rádi by tam potvrdili, že jejich výborný výkon doma s Baníkem nebyl náhodný.

Ačkoli si budějovičtí fotbalisté před týdnem v diváckém utkání s Ostravou díky vítězství 3:2 s předstihem zajistili ligovou účast i pro další sezonu, obavy ze ztráty motivace trenér Pavel Tobiáš však nemá. „To si rozhodně nemyslím, protože stále nám jde o ligové body. A tím, že máme už jistotu, si můžeme i víc dovolit. Navíc hráči dobře vědí, že hrají též o svou budoucnost,“ připomíná zkušený kouč, že už teď se tvoří mužstvo pro ligový podzim.

Hříšníci se vrací

Do mužstva se po odpykání trestu za žluté karty vrátí Homoláč a Hudson. „Oba určitě do mužstva patří a zřejmě se do něj začlení,“ dal kouč najevo, že ač ke kvalitní hře týmu vydatně přispěli i ti, kteří ligu předtím pravidelně nehráli, se vší pravděpodobností složení týmu oproti duelu s Baníkem dozná některých změn.

Homoláč i Hudson ve středu pomohli béčku ve III. lize k cennému bodu ve Varnsdorfu, takže z herního rytmu nevypadli. „To byl jeden z důvodů, proč šli za béčko,“ potvrzuje trenér Dynama a dodává: „Tím druhým byla pomoc juniorce, které chybí hráči, ale také jí chybí i body.“

Karetní hříšníci se tudíž už vrací, zato Stráského a Horejše jejich zranění do hry ještě nepustí. „Blíží se konec ligy a přemáhat v této fázi svalové zranění nepovažuji za rozumné. Oba hráče doléčíme, takže k dispozici v Liberci zřejmě nebudou,“ sděluje Tobiáš.

V poslední době alespoň na část utkání dává Dynamo v lize šanci i mladým hráčům z juniorky či dorostu, zda tomu tak bude i v sobotu, si trenér Tobiáš netroufal dopředu potvrdit. „Měli jsme to v plánu, jenže teď je trošku potíž v tom, že ti, s nimiž jsme hlavně počítali, jsou mimo hru,“ vysvětluje. „Nitrianský odjel s devatenáctkou do Estonska, Bakala má reprezentační povinnosti na Slovensku a Klavík je zraněn,“ upřesňuje. „K dispozici bude jen mladičký Timm a tens svou šanci určitě dostane,“ ujišťuje.

Sobotní zápas v Liberci trenér Tobiáš označuje za velice náročný. „Liberec má největší motivaci jako může mít: jde mu o Ligu mistrů,“ zdůrazňuje budějovický kouč. „Mohlo by to ale domácí hráče trošku i svazovat,“ spoléhá.

Liberečtí budou doma favority, přesto by dle Tobiášova názoru jeho svěřenci nemusel být v sobotu na severu bez nadějí. „Liberec je doma hodně silný, není to ale nedobytná tvrz. Dokázala tam zvítězit Olomouc a Žižkov tam ztratil bod až v poslední minutě.“

Liberec si věří

V Liberci dle zpráv ze severu Čech panuje optimistická atmosféra. „Je to pro nás poslední zápas před našimi fanoušky a moc se s nimi chceme rozloučit vítězstvím i dobrým výkonem. A ne, aby to byly nervy do posledních minut jako se Žižkovem.,“ uvedl pro klubový web zkušený Petr Papoušek, jenž věří, že soupeř nepřijede jen bránit. „Budějovice se v lize už zachránily a budou tudíž hrát uvolněně. Možná by nám to ale mohlo nahrát, protože už nemusí jen betonovat a třeba si přijedou zahrát fotbal,“ doufá.