V letošní sezoně se mu však zdaleka tolik nedařilo a ze základu vypadl. Na jaře první tři kola nehrál ani vteřinu, proti Baníku ve Vítkovicích šel až v poslední minutě, proti vršovické Bohemce na posledních sedm minut a na Slovácku na závěrečnou čtvrthodinu.

V nedělní lize s Příbramí však odchovanec Trnavanu Raždalovice nastoupil v základu a odehrál celý zápas, ve kterém patřil k nejlepším.

Kdy jste zjistil, že proti Příbrami bude v základní sestavě?

Poznal jsem to na předzápasovém tréninku v pátek a byl jsem tomu samozřejmě strašně rád.

Od začátku jste se rval o každý míč, vyhrával vzdušné souboje, byl hodně aktivní. Zřejmě jste si možnosti zase si po delší době zahrát v základu patřičně vážil…

Jak říkám, já byl moc rád, že jsem nastoupil a že jsem snad nezklamal. Důležité ale není ani tak, jak jsem hrál já, ale že jsme vyhráli jako tým.

Ty tři body pro vás byly hodně důležité.

My na jaře doma třikrát remizovali, teď jsme si ale řekli, že už konečně musíme vyhrát. My ty body potřebovali jako sůl a myslím, že jsme si je zasloužili. Ukázali jsme, že máme morálku: vedli jsme, oni nám vyrovnali, my ale ještě dokázali v samém závěru to důležité vítězství vydřít. Řekl bych, že za to si absolutorium zaslouží celý tým.

A zřejmě vůbec nevadí, že vy útočníci jste vyšli naprázdno a že oba góly jste dali ze standardních situací.

Tak to nám opravdu vůbec nevadí. Já to říkal už do televize, když jsou dva týmy vyrovnané, že právě standardky hrají hrozně důležitou roli. Já jsem tudíž moc rád, že nám ty standardky pomohly. Dali jsme z nich dva góly a jsme za to hrozně rádi.

Věřil jste, když vám Příbram vyrovnala, že to ještě dokážete zvrátit?

Člověk pořád musí věřit. Nehledě na to, že do konce bylo ještě přes dvacet minut, to je spousta času. A jak říkám, my ukázali morálku a ten gól jsme dali.

Dá se říci, že jste ty tři body spíš odbojovali?

Určitě. Všichni jsme do toho dali všechno, bojovali jsme a myslím, že to bylo i vidět.

Ale jakmile jste ten druhý gól dali, asi z vás ta nervozita spadla. Najednou vám vše vycházelo…

Když vedete, dovolíte si víc. I s námi to pozitivně zamávalo a jsme rádi, že to bylo vidět.

Pro vás měl v boji o záchranu zápas s Příbramí téměř životní důležitost, a zpráva, že Kladno v půli vede s Bohemians, vám na klidu asi nepřidala?

V kabině o tom nepadlo ani slovo, já ale to z rozhlasu slyšel. Tím víc nás ta výhra těší.

A taky se vám asi v neděli na Kladno k „zápasu roku“ pojede líp, ne?

Jistě, pojedeme tam patřičně nabuzeni a určitě se tam o výsledek porveme.