Úterního vydařeného galavečera se závodník Bruslařského klubu Č. Budějovice nemohl zúčastnit, je v Oberstdorfu v plné přípravě na ME a OH.

V soutěži kolektivů loňské prvenství obhájili volejbalisté Jihostroje ČB, kteří potřetí v řadě získali titul mistrů ČR.

Výsledky 45. ročníku ankety Deníku, jejímž spolupořadatelem je Krajský úřad Jihočeského kraje, byly slavnostně vyhlášeny na úterním galavečeru v budějovickém Metropolu. Ceny nejlepším předávali mj. jihočeský hejtman Jiří Zimola a ředitel Deníku jižní Čechy Ivan Novotný.

V dosavadních pětačtyřiceti ročnících ankety pětkrát získal jihočeský primát hokejista Miroslav Dvořák, čtyřikrát vodní slalomářka Ludmila Polesná a letecký akrobat Petr Jirmus, třikrát hokejista Jaroslav Pouzar, fotbalista Karel Poborský a krasobruslař Tomáš Verner, dvakrát cyklokrosař Karel Camrda a lyžařka Kateřina Neumannová, jednou volejbalisté Antonín Procházka, Jiří Popelka a Ondřej Hudeček, hokejisté Václav Mařík, Jiří Lála, Petr Bříza, Tomáš Jelínek, Roman Horák, Radek Bělohlav, Radek Ťoupal, Radek Martínek a Václav Prospal, motocykloví silniční závodníci Bohumil Staša, Jaroslav Huleš a Jakub Smrž, vodní slalomáři Petr Sodomka a Karel Třešňák, fotbalisté Ladislav Fujdiar a Martin Vozábal a parašutista Ján Šofránek.

I letos byli vyhlášeni tři nadějní mladí sportovci, kteří obdrželi nejvíce hlasů v kategorii Objev roku: Aneta Grabmüllerová, Bohumil Jank a David Juračka.

Do Síně slávy byl po hokejistovi Jaroslavu Pouzarovi a boxeru Josefu Němcovi uveden slavný veslař Karel Mejta, člen legendární třeboňské čtyřky, která na olympiádě v Helsinkách v roce 1952 vybojovala zlaté medaile. Zvláštní cenu získal dlouholetý činovník v tělovýchově Josef Jelínek z Nové Včelnice.

Čtenářskou anketu vyhrál mistr světa v rybolovné technice Jan Luxa z Č. Budějovic.


JEDNOTLIVCI

1. Tomáš Verner⋌194
(krasobruslař BK ČB, 4. na MS, 6. na ME, první v žebříčku ISU)

2. Jakub Smrž⋌128
(motocyklový závodník z Č. Budějovic, 10. na MS superbiků)

3. Michal Sládeček⋌126
(volejbalista Jihostroje ČB, opora mistrů ČR a účast. Ligy mistrů)

4. Josef Melichar⋌94
(hokejista HC Mountfield ČB, reprezentant ČR, vítěz Českých her)

5. Martin Bína⋌91
(cyklokrosař Budvaru Tábor, reprezentant ČR, 1. v Českém poháru)

6. Lucie Sekanová⋌88
(atletka Sokola ČB, reprezentanka na ME v krosu, 1. na MČR)

7. Martin Říčař⋌85
(atlet SK Čéčova Č. Budějovice, 2. na ME 19 na 4x100 m, 1. ČRJ)

8. Tereza Huříková⋌81
(cyklistka Bike klubu Vimperk, reprezentantka ČR, mistryně ČR včasovce, 2. MČR na silnici)

9. Jan Mraček⋌70
(taekwondista Won Hyo Třeboň, 2. místo na MS v Petrohradě)

10. Petra Reisingerová ⋌58
(basketbalistka BK Strakonice,
nejužitečnější hráčka I. ligy žen)

KOLEKTIVY

1. VK Jihostroj ČB⋌247
(mistři ČR ve volejbale, účastník Ligy mistrů)

2. Box Club Samson ČB⋌165
(bronzové medaile v extralize)

3. Won Hyo Třeboň + Tong Il České Budějovice⋌111
(mistři světa v taekwondo ITF)

4. Sokol Písek⋌99
(8. v Interlize házenkářek, 4. místo v mistrovství ČR)

5. Fezko Strakonice⋌65
(mistři ČR ve vodním pólu)