„První tři kola jsme měli na jaře velice těžký los, s Brnem už ale doma nutně musíme uhrát všechny tři body," znělo z budějovické kabiny.

Jenže brněnského stébla se tonoucí Jihočeši nechytili.

Remíza 1:1, navíc získaná s notnou dávkou štěstíčka, totiž je bolestnou ztrátou.

„Z naší strany to bylo hodně nepovedené utkání. Od začátku jakoby ta důležitost svazovala hráčům nohy," netajil se po zápase zklamáním trenér Pavol Švantner. „Bylo to nervózní, nedařila se nám kombinace, ztráceli jsme lehké míče. O přihrávkách raději ani nemluvit…"

Hostující trenér Petr Čuhel si výsledek pochvaloval. „Pro nás je to první bod, co jsme na jaře získali," vyzdvihl, jedním dechem ale k tomu dodal, že jeho tým spíš body ztratil, než získal. „Jsem přesvědčen, že jsme tady vzhledem k průběhu utkání měli vyhrát."

Nebyla to slova, jen tak vypuštěná do větru. Hosté si totiž vypracovali řadu šancí, a to hlavně po přestávce, kdy herní koncepce Dynama se poté, co v začátku druhé půle Mezlík vyrovnal, postupně jako by úplně vytratila. Naštěstí pro ně brněnští fotbalisté povolného soupeře druhým gólem dorazit nedokázali. Ať vinou nedobře řešených finálních situací (v jednu chvíli šli čtyři hráči Brna na jediného zadáka Dynama, přesto z toho hosté nic nevytěžili!) , anebo – a to častěji – proto, že nedokázali vyzrát na výborně chytajícího brankáře Daňka.

To trenér Čuhel svým hráčům po zápase vytýkal. Mrzela ho i obdržená branka. „Přihodilo se to, co nás na jaře provázelo i předchozí zápasy. Dostáváme hrozně lacino góly a velice těžko se nám je daří dávat," posteskl si brněnský trenér. „Na druhou stranu, Budějovice šly dvakrát po našich obrovských chybách samy na bránu, takže zápas mohly v té době rozhodnout," uznal.

Zahozených tutovek, které za stavu 1:0 měli Hora a Řezníček, litoval i kouč Dynama. „Navzdory nepovedenému začátku i té křeči, v níž jsme byli, se nám podařilo dát vedoucí branku a je veliká škoda, že jsme z těch dvou vyložených šancí, co jsme pak měli, nedali druhý gól. Třeba bychom zápas vyhráli," podotkl. „Jenže na kdyby a třeba se nehraje, my ten druhý gól nedali, a proto jsme se i ve druhé půli dál trápili, Brno nás svou rychlou kombinací přehrávalo a a jen zásluhou Michala Daňka jsme neprohráli," připustil Švantner, dle něhož Brno mělo dvě tři vyložené šance. A penaltu.

„ Bod jsme tudíž spíš získali," jistě s těžkým srdcem uznal budějovický kouč. „Za minulá utkání s těžkými soupeři jsme hráče za důrazný, bojovný a poctivý fotbal chválili, tentokrát jejich výkon nemohu ani tíhou odpovědnosti a nervozitou omlouvat. Takovým způsobem, jakým jsme v tomto zápase hráli, se o záchranu hrát prostě nedá," zlobil se.

Jen bod s Brnem, to je velká ztráta. Stébla naděje se tonoucí Dynamo nechytlo a je v sestupových vodách až po uši.

Daněk: Naše hra ve druhé půli ligová nebyla

Obrovské zklamání po remíze Dynama s Brnem bylo cítit z brankáře Michala Daňka. Přitom právě on měl největší zásluhu na tom, že na jihu Čech zůstal alespoň bod.

Ztratili jste doma dva body, které jste nutně potřebovali. Není to ale spíše tak, že jste jeden bod získali?

Výsledek je pro nás špatný. Bohužel. My za každou cenu potřebovali vyhrát, jenže to, co jsme předvedli, tomu, že jsme hráli o záchranu, vůbec neodpovídalo. Přitom jsme vedli 1:0, jenže pak si necháme dát tak hloupý gól.

Z tribuny se zdálo, že vás při tom gólu obránci nechali na holičkách.

Taky si myslím, že se ten míč dal odkopnout, štěsí se ale od nás v té chvíli odklonilo. Balon se nějak odrazil přímo k Mezlíkovi.

Dvacet minut před koncem jste chytil Švancarovi penaltu. Předpokládal jste, že zkusí střílet do středu brány?

Počítal jsem, že to kopne doprostřed, ale čekal jsem spíš dloubáka. Jsem rád, že jsem to chytil. Ale jak říkám, my ztratili dva body, které jsme nutně potřebovali. Všechno ostatní je zapomenuté.

Vy jste si ale ke konci zápasu docela hezky zachytal, ne?

To je pravda, zachytal jsem si pořádně… Jenže k ničemu to nebylo. My hráli na tři body, ty jsme v boji o záchranu potřebovali. Ale to, co jsme předvedli druhou půli, vůbec neodpovídalo tomu, že bychom se v lize mohli zachránit.