Venku jste v lize v této sezoně nevyhráli. Zkusíte to zlomit v posledním kole v Liberci?

Určitě se o to pokusíme, to mohu fanouškům slíbit. Myslím, že to bude hodně podobný zápas tomu, co jsme sehráli teď s Olomoucí. Tu jsme porazili a bylo by moc hezké vyhrát i poslední zápas. S poraženeckou náladou rozhodně do Liberce nejedeme. Spokojeni bychom ale byli i s bodem, tím posledním zápasem už tu venkovní bilanci moc nazachráníme.

Nehledě na to, že vás v Liberci v sobotu čeká hodně silný soupeř…

To jistě, navíc se i Liberec bude chtít se svými fanoušky rozloučit vítězstvím. Na jaře Liberec předváděl dobré výkony, určitě nás tam nic lehkého nečeká.

Naposledy vás povede trenér Šilhavý. Vnímáte to? Bavíte se o tom?

Pochopitelně, že to vnímáme a chtěli bychom se s ním rozloučit důstojně. Udělal tady kus dobré práce, dva roky po sobě tady ligu zachránil.

Ještě je čas na nějaká hodnocení, ale jak sezonu vidíte vy?

Řekl bych, že nakonec s ní můžeme být spokojeni. I ta tabulka vypadá slušně. Kdybychom ale prohráli v Brně, mohlo nám být hůř. Dopadlo to dobře, musíme se ale zaměřit na to, aby příští sezona byla lepší. Když se nemusíte třást o bytí a nebytí, hraje se daleko líp a i atmosféra v kabině je lepší.

Bavíte se v kabině také o tom, kdo by vás v nové sezoně měl trénovat?

Různá jména tam padají, ale spíš se jen tak zasmějeme a nijak to neřešíme. My jsme tu od toho, abychom trénovali a hráli. Kdo bás bude trénovat, to je věc vedení klubu.

Zmínil jste, že nějaká jména padají. Jaká například?

Ale všelijaká… Mluvilo se o Radolském, taky o Plíškovi, prý Hřídel či Zákosteslký. Jednou je to pan Kotrba, pak zase Cipro či Tobiáš. Kdo ví, třeba přijde Mourinho…

A co Šilhavý? Nebude se vám stýskat, ten bičem v kabině příliš nepráskal.

Když jsou výsledky, může být trenér i nervák a atmosféra bude dobrá. Ale je fakt, že Jarda je klidnější typ trenéra a vše řeší rozumem a v klidu. Ani po debaklu venku žádné hromy a blesky nelítaly. Spíš se nás snažil připravit na další zápas. Zažil jsem ale i pořádné řvouny, mě hned tak něco nepřekvapí.

Rozhodně nic nevypustím, ujišťuje Otepka

Nejen o duelu v Liberci na předzápasovém brífinku hovořil 37letý záložník Dynama Rudolf Otepka.

Dovolená prý bude kratší?

Bude. Původně jsme ji měli mít do 22. června, ale možná tím, že přijde nový trenér, se nám to o týden zkrátilo. Což moc příjemné není, protože člověk si po sezoně jak psychicky, tak hlavně fyzicky potřebuje odpočinout. Čtrnáct dní je na to dost krátká doba. Ale mluvím sám za sebe.

Není divu, že mluvíte o odpočinku, z týmu jste toho nahrál asi nejvíc. Jak jste byl sám se sebou spokojen?

Určitě to mohlo být lepší. už jen proto, že jsem chtěl nastřílet minimálně pět gólů, a to se mi nepodařilo. Hlavně venku ty mé výkony, ale asi nejen mé, nebyly takové, jak jsem si představoval.

Třeba si spravíte chuť v Liberci?

Určitě se tam pokusíme uhrát dobrý výsledek. Pořád půjde o body, budeme hrát za klub a taky každá sám za sebe. Můžeme hrát v klidu, rozhodně ale nic nevypustíme. Liberec je silný soupeř, aspoň jednou ale bychom venku chtěli vyhrát