Fotbalový klub ve Veselí nad Lužnicí zamotal hlavu řadě hráčů i fanoušků, když se na konci sezony dal slyšet, že na devadesát procent nepřihlásí svůj A-tým do kraje, ale spokojí se s I.A třídou.

„Na hráče, kteří u nás hostují, už nemáme prostředky," znělo logické vysvětlení.

Jak se ukázalo, dalo tím falešné naděje na postup týmům, které bojovaly ve skupině A o druhé místo.

Veselí nejen, že kraj přihlásilo, ale ještě hodilo přestupové laso do Dolního Bukovska, kde si vyhlédlo na lavičku svého bývalého trenéra mládeže – Tomáše Ardamicu. „Zbývá doladit detaily, ale na devadesát procent se stanu novým trenérem Veselí," potvrzuje  Tomáš Ardamica, jenž se k Lužnici vrací po roce.

A může potvrdit, že klub neměl lehké rozhodování. „Já a druhý trenér Kotyza jsme se přikláněli spíše k tomu přihlásit I.A třídu," říká na rovinu. Poukazuje na to, že tým projde razantní obměnou, do další krajské sezony vyrukuje s hodně omlazenou sestavou. „Z týmu zůstanou čtyři stálí hráči v obraně, zbytek vytvoří kluci od osmnácti do dvacet let, takže  mužstvo bude hodně mladé a uvidíme, jak se popasuje se soutěží," je zvědav.

Nastal zvrat, hlasy pro vyšší soutěž měly ve Veselí většinu. „U hráčů to bylo tak půl na půl. Nakonec se řeklo, že to zkusíme a uvidí se," líčí Tomáš Ardamica, jenž na trenérskou výzvu kývne i proto, že se v jednom týmu shledá se svým synem. „Asi ano. Jako dorostenec už je v áčku."