V minulém kole v Mirovicích vedl mužstvo předseda Milan Novotný. Neúspěch na hřišti posledního celku I.A třídy urychlil angažování nového trenéra, kterého výbor původně chtěl přivést až v zimě. Po porážce se vedení rozhodlo jednat ihned. „Výsledek z Mirovic měl velkou váhu," připustil hrající člen výboru SK Ševětín Radim Novotný.

Miroslav Čížek naposledy koučoval na Vysočině Pacov, který dovedl v jarní části krajského přeboru k záchraně, a na podzim byl na volné lize. „Pro fotbalisty v Ševětíně je tento trenér velkou neznámou," přiznává Radim Novotný, jenž se během angažmá v Třeboni s Čížkem minul, tou dobou už působil v Rakousku.
Totéž platí i naopak – trenér Miroslav Čížek se včera při dotazu Deníku nemohl rozpomenout, že by někoho z hráčů SK Ševětín znal osobně.

V neděli dopoledne (10.15) ho čeká zápasová premiéra proti Branicím. Hrát se bude na umělce v Milevsku.

Miroslava Čížka dosud pojily s klubem v Ševětíně jen obchodní vztahy – dodával mu sportovní oblečení. „S vedením jsme proto v kontaktu, a protože mají problém na postu trenéra, oslovilo mě, zda bych na dva zápasy nepomohl," líčí Miroslav Čížek, jenž bude na novou štaci dojíždět z Tábora, kde žije.

U kormidla nahradí předchůdce Miroslava Mičana. Předseda Milan Novotný měl mužstvo na povel jen v Mirovicích. „Už to dělat nechce. I když moc vlasů nemá, říká, že by z toho prý zešedivěl," usmívá se Miroslav Čížek, přestože, jak prohlašuje, jde do neznáma… „V pátek se na tréninku seznámím s mužstvem a pak budeme řešit program na další týden,"  uvažoval ve čtvrtek nad svou rolí.

Záskok na dva podzimní zápasy nechápe v tuto chvíli jako zkoušku, zda se osvědčí, ale jako výpomoc. „Jde o to, aby kluci dostali nějaký impulz a dva poslední zápasy k něčemu vypadaly. Pokusíme se získat nějaký bod, protože vím, že na tom Ševětínští nejsou nejlépe. Chci, aby nešli do zimy s tím, že jsou na tom špatně. Řekneme si pár věcí o tom, jak se fotbal hraje, co na hřišti plnit a uvidíme," uzavírá trenér Miroslav Čížek na prahu své ševětínské mise.